Ból kręgosłupa, odcinek piersiowy i wyniki badań od 2006 roku.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
aKostek1
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2022, o 13:56

Ból kręgosłupa, odcinek piersiowy i wyniki badań od 2006 roku.

Post autor: aKostek1 »

Cześć,

W 2006 roku jako 26 latek zgłosiłem się do ortopedy z informacją, że boli mnie kręgosłup, kuleję i nie mogę spać w nocy.

1. MR wykazał:
Wygładzenie lordozy lędźwiowej, na poziomach L2 do L5 nierówność płytek granicznych trzonów odpowiadające niewielkim guzkom Schmorla. Poziom L3-L4, L4-L5, L5-S1 stwierdzenie centralnej wypukliny krążków międzykręgowych, dyskretne uciskające worek oponowy, bez istotnego ucisku korzeni wewnątrz kanałowego.

Otrzymałem skierowanie na rehabilitację prądową i laserową. Pomogło na pół roku.

2. W 2020 roku badania radiologiczne:
Skrzywienie lewostronne kręgosłupa. Poziome położenie kości krzyżowej powoduje przesunięcie osi obciążenia kręgosłupa. Kręgozmyk na poziomie L4-L5, L5-S1 z obniżeniem krążka międzykręgowego w tym na poziomie rtg objawy uciskowe na tych poziomach. Otrzymałem znów Olfen UNO, którego już nie wykupiłem bo za pierwszym razem pomógł mi na chwilę.

3. W tym samym roku zrobiłem TK klatki piersiowej:
Osteofity przednio-bocznych krawędzi trzonów Th3, TH4, Th5.

W 2022 roku dołączył ból klatki piersiowej, który nasila się w nocy i uniemożliwia spanie. Budzę się co 1,5 godziny (jeśli nie zabiorę Voltaren). Ból kręgosłupa/ lędźwi promieniuje czasem do uda + ból pachwiny lewej.

4. Rtg miednicy i stawów biodrowych:

Asymetria ustawienia miednicy. Szpary stawowe stawów biodrowych zachowane. Panewki płytkie. Zarysy głów kości udowych gładkie. Struktury kostne miednicy bez zmian w obrazie rtg.

5. MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego:
Pozycji badania lordoza lędźwiowa zniesiona. Na poziomie L5/S1: kręgozmyk tylny 1 st. L5; protruzja centralna krążka m-k, bez ucisku struktur nerwowych. Na poziomach L1/2/3/4/5 niewielki bulging krążków m-k, z modelowaniem worka oponowego, bez ucisku struktur nerwowych oraz guzki Schmorla/przepukliny dotrzonowe - guzek Schmorla w blaszce granicznej górnej L3 otoczony strefą niewielkiego obrzęku.
Otwory międzykręgowe bez wyraźnego zwężenia. Trzony kręgowe prawidłowej wysokości, bez zmian ogniskowych. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych, stożek na poziomie L2. Na granicy badania lita zmiana ogniskowa śr. ok. 20 mm w lewej nerce - do oceny w bad. TK/MR z kontrastem. Guzek Schmorla w blaszce granicznej górnej L3 otoczony strefą obrzęku.

Znów otrzymałem Olfen UNO... Ból kręgosłupa jakoś znoszę (przyzwyczajenie) ale ból klatki piersiowej mnie... Nawet psikanie powoduje ból, a obrót w łóżku, to wyższa szkoła jazdy. Wieczorami i rano jest najgorzej. Nie otrzymałem nigdy skierowania na masaż, fizjoterapię itp. Obecnie lekarz stwierdził, że w moim stanie, to może wręcz zaszkodzić.

Od 9 roku życia spędzałem sporo czasu siedząc przed komputerem. Do tego praca również jest przed komputerem co powoduje, że mając 32 lata spędziłem 23 lata siedząc przed monitorem (czasem po 15 godzin dziennie). Od czasu pojawienia się problemów, czyli około 2006 roku zacząłem chodzić na siłownie. Wedle zaleceń doszedł basen. Ostatecznie po pływaniu bardziej umierałem. Od 2 lat odkryłem bieganie, które mi pomagało. Nadal ćwiczę na siłowni + rozciąganie + wzmacnianie korpusu itp. Ostatnie bóle powodują, że nie mam sił na trening bo boli. We wrześniu miałem startować w maratonie ale prawdopodobnie będzie to moje marzenie niespełnione.

Czy jesteście wstanie coś doradzić, polecić itp? Z aktualnymi wynikami mam zamiar udać się do lekarzy sportowych. Może tam bądź tutaj znajdę pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post