Przestawianie miednicy

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
zofka2000
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2022, o 09:39

Przestawianie miednicy

Post autor: zofka2000 »

Dzień dobry, od 7 lat mam problemy z kręgosłupem które zaczęły się od kłującego bólu w barku z promieniowaniem do dłoni. Żaden z ortopedów nie chciał wtedy wypisać skierowania na rezonans lub tomograf bo wg wielu albo udawałam bo jestem za młoda na takie problemy albo nie wiedzieli co mi jest i tylko oklejali mnie. Po pewnym czasie zaczęły mi również drętwieć nogi i w 2019 wysunął mi się dysk w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Wtedy dopiero zrobiłam rezonans i poszłam na rehabilitacje. W jej trakcie fizjoterapeuta zauważył ze rotuje/przestawia mi się miednica i utrudnia mi to chodzenie bo drętwieją mi całe nogi(czuje je ale trudno mi się nimi porusza i ból jest odrętwiający). Następni fizjoterapeuci u których byłam potwierdzali to. Mam stwierdzoną hipermobilność stawów, dyskopatię lędźwiową i szyjną, lekką 14° rotoskoliozę i zniesioną lordozę. Problem zaczął narastać bo teraz średnio raz na miesiąc mam problemy z chodzeniem i dopiero po nastawieniu, (gdzie często po jednej wizycie nie chce się ustawić i potrzebne są następne) ból ustaje. Ortopeda uważa ze miednica nie może mi się rotować, uważa ze ból jest od lędźwi i nie chce w żaden sposób sprawdzić teorii z miednicą a ja sama nie znam sposobów, stąd moje pytanie czy może ktos z was wie jakie badania można zrobić aby sprawdzić czy miednica może mi się przestawiać i czy miał ktos coś podobnego i znajakiegoś ortopedę od takich schorzeń?

Zdaje sobie sprawę ze od lędźwi tez mogą mnie bolec nogi, ale jednak po nastawieniu(wg fizjoterapeuty) miednicy ból na jakiś czas ustępuje dlatego chciałam sprawdzić ten trop.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Przestawianie miednicy

Post autor: dimedicus »

Nie znam wyników, zdjęć z badań więc może tu występować nieprawidłowe ułożenie stawów krzyżowo-biodrowych czy jest, to czynnik wrodzony czy nabyty, tego tu nie zaznaczono. Nieprawidłowe ułożenie najprawdopodobniej doprowadziło do pozostały zmian, co zwykle tak się dzieje. Badanie jest fizykalne z możliwością badania radiologicznego. Sama miednica może być skręcona, czy pochylona a tu mamy do czynienia z nadmierną ruchomością stawów wykraczającą poza normę, stąd te wszystkie okresowe problemy. W tym przypadku jest wskazane wzmocnienie mięśni( i tu fizjoterapeuta powinien pokazać jakie mięśnie wskazane wzmocnić) Nie będzie tu poprawy od razu ale z czasem, nie będzie potrzeby okresowo korzystać z fizjoterapia.
zofka2000
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2022, o 09:39

Re: Przestawianie miednicy

Post autor: zofka2000 »

Miednica jest ułożona prawidłowo na co dzień, mam problem z tym ze ponoć od czasu do czasu się przemieszcza i potrzebuje nastawienia. Próbuje od ponad roku ustabilizować ją ćwiczeniami ale daje to słaby efekt bo ból jest coraz częściej a zdarza się, ze i po ćwiczeniach wymagam nastawienia. Nie mam żadnych zdjęć miednicy bo fizjoterapeuci nie zlecają takich badań a ortopedzi upierają się przy rwie kulszowej i tego tropu nie chcą nawet sprawdzić a ja nie wiem czy potrzebne jest RTG, USG, rezonans czy może coś innego. Większość wad kręgosłupa mam genetyczne, jednak miałam po drodze małe wypadki jak np. Upadek ze zjeżdżalni na kręgi szyjne w dzieciństwie, jednak lekarze nie robili mi wtedy badań wiec nie wiem co się działo. Pierwszy rezonans został zrobiony w 2019.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Przestawianie miednicy

Post autor: dimedicus »

Proszę postarać się zrobić RTG kręgosłupa (wystarczy odcinek L - S)oraz miednicy i stawów biodrowych. Jeśli nie będzie takiej diagnostyki, to jak ocenić jaki jest stan. Jeśli lekarz NFZ, nie chce skierować pozostaje skierowanie prywatne. Proszę spróbować z lekarzem I kontaktu, może skierować. Tylko nie mówić nic co tu opisano tylko mocno narzekać, mówić tylko o objawach a nie o leczeniu.
kindzia
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2021, o 15:40

Re: Przestawianie miednicy

Post autor: kindzia »

Pewnie potrzebny będzie rezonans. Ja mogę polecić centrum diagnostyczne [mod] w Warszawie byłam tam dwukrotnie i zawsze jestem bardzo zadowolona z wizyt.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post