Diagnoza padaczki

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
katru
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2022, o 14:32

Diagnoza padaczki

Post autor: katru »

Dzień dobry. 4 lata temu zgłosiłam się na sor z drętwieniem ust, lewej strony języka oraz lewej dłoni. Dni poprzedzające to wydarzenie były stresujące oraz noc przed wydarzeniem była nieprzespana. Taki napad zdarzył się kilka razy w następnych latach, powiązany z migrenowym bólem głowy oraz jednorazowo z zaburzeniami widzenia. W ciągu tych 4 lat wiele razy zostało wykonane badanie eeg głowy, za każdym razem w wyniku były zapisane fale ostre zlokalizowane w płatach skroniowych jako zmiany padaczkokształtne. Początkowo neurolog wieku rozwojowego twierdził, że może to być natura dojrzewania lecz zostawił mnie do następnych wizyt kontrolnych. Po ukończeniu 18 roku życia zostałam przeniesiona do zwykłego neurologa, który początkowo przepisał oritrop, lecz po czasie został zmieniony na lamilept przez działania niepożądane. Ostatni napad drętwienia wystąpił 2 lata temu, a migrenowy ból głowy rok temu. Od tego czasu nie występowały żadne niepokojące objawy w tym kierunku - dziś nastał dzień wizyty i lekarz zdecydował się postawić mi diagnozę padaczki. Dodatkowo mimo braku występowania objawów zwiększył dawkę lamileptu ze 100 do 200, ponieważ jak twierdzi może to wyeliminuje złe fale w badaniu eeg. Nigdy nie wystąpiły u mnie omdlenia czy inne utraty świadomości. Zostałam poinformowana również, że nie zostanę zgłosozna do odebrania mi prawa jazdy. Niestety po tej całej historii nie do końca rozumiem skąd nagle taka diagnoza i dlaczego teraz - skoro wyniki badań od lat te same a samopoczucie się poprawia. Nie wiem co powinnam zrobic w tej sytuacji, obawiam się również o odebranie możliwości kierowania pojazdami w związku z tą diagnozą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post