Obrzęki hormonalne, endometrioza

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
Jusiia
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 5 cze 2022, o 12:13

Obrzęki hormonalne, endometrioza

Post autor: Jusiia »

Witam, choruje na endometrioze, przyjmuje visanne lub jej zamienniki od 6 lat (w połowie miałam przerwę 2 lata na zwykle antykoncepcyjne) I od marca 2020 znowu wróciłam do visanne. od kwietnia mam problemy z puchnięciem kostek, stóp itd. Zrobiłam szereg badań, próby wątrobowe, fibrinogen, elektrolity, morfologię, badanie moczu, cholesterol, triglicerydy, APTT, glukozę, bilirubinę całkowitą, kreatyninę itd. Wszystko jest w normie, tylko lekko podwyższona kreatynina i spadająca filtracja oraz bakterie i leukocyty w moczu ale na to już dostałam antybioyyk, a w związku z rosnąca kreatynina mam skierowanie do nefrologa ale wizyta we wrześniu (minimalnie podwyższone wyniki kreatynina 1,02mg/dl norma 0.5-0.9, GFR wg MDRD 62,03 ml/min/1,73m2 przy normie >60, dwa tygodnie wcześniej miałam ciut niższą kreatyninę 0.93,a GFR 69,18) . Wcześniej też lekarz mi dał skierowanie do chirurga, chirurg nie oglądając moich wyników gdy usłyszał że choruję na endometrioze i biorę hormony to powiedział że to obrzęki hormonalne, co prawda obejrzał nogi i mówi że żyły wyglądają dobrze, mówię też że od lutego biorę leki na serce ale mówi że to na sto procent obrzęk hormonalny, pytał co na to endokrynolog, a ja ze nigdy nie byłam, a on lekko mnie ochrzanił ze biorąc hormony powinnam być jednocześnie pod opieką ginekologa i endokrynologa, a szczerze mówiąc nigdy nikt nie zwrócił mi na to uwagi. Więc dostałam od niego skierowanie do endokrynologa , powiedział też że na 80% mogę mieć zespół cushinga, co prawda ostatnio mierzyłam sobie kortyzol i jest za wysoki,ale tego akurat mu o tym nie mówiłam, sam stwierdził to po wyglądzie skóry i umiejscowieniu tkanki tłuszczowej. Jak on to powiedział, gdybyśmy spuścili z Pani cała tę wodę byłaby Pani cienka jak śledzik.
Wizytę u endokrynologa mam pod koniec czerwca, jakie badania powinnam zrobić, na te 1 wizytę, aby lekarz miał jakiś obraz. W zeszłym roku miałam tsh 2,5 teraz mam 1,72. Ale miałam tylko tsh badane. Co jeszcze mogę zrobić?
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Obrzęki hormonalne, endometrioza

Post autor: dimedicus »

Nie zaznaczyła Pani wieku a to jest istotne. Badania: PRL (prolaktyna), FSH (Hormon folikulotropowy), E2 (Estradiol) LH (hormon luteinizujący). Nie zawsze samo oznaczenie TSH jest wystarczające, dlatego zleca się fT3 i fT4.
Jusiia
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 5 cze 2022, o 12:13

Re: Obrzęki hormonalne, endometrioza

Post autor: Jusiia »

Przepraszam, mam 34 lata. Zmagam się z dużą nadwagą, nadciśnieniem, endometrioza. Jestem po 1 wizycie u endokrynologa i póki co Pani Doktor zleciła badania pod kontem chorób autoimmunologicznych, z racji tego że mam wiele takich przypadków w rodzinie. Póki co wyniki mam w załączeniu, jeszcze czekam na wyniki na celiakie.
Załączniki
Screenshot_20220714_225902.jpg
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Obrzęki hormonalne, endometrioza

Post autor: dimedicus »

Nadczynność tarczycy, Cukrzyca oraz niedobór witaminy D3
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post