Wysoki poziom przeciwciał ANA

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Gosiap
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2022, o 15:01

Wysoki poziom przeciwciał ANA

Post autor: Gosiap »

Dzień dobry,
Czekam na wizytę u reumatologa, ale bardzo zaniepokoił mnie wynik badań przeciwciał przeciwjądrowych.
Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych (ANA) w klasie IgG o typie swiecenia centromerowy w mianie 1: 10240. Centromer B - 213 - silnie dodatni, DFS70 - 15 - dodatni. Pozostałe - ujemne.
Z objawów klinicznych: Mam Objaw Reynauda (od bardzo dawna ok 10 lat nie jest ostatnio bardzo nasilony), od ok 4 lat - rożne dolegliwości ze strony ukladu pokarmowego, od ok 4 lat - pogorszenie tolerancji wysiłku, ucisk w klatce piersiowej przy bieganiu i wchodzeniu pod górkę. Te objawy utrzymują się na stałym poziomie od 4 lat. Nie mam żadnych problemów skórnych. Miałam zrobione badania: Gastroskopia, kolonoskopia, tomografia klatki piersiowej, spirometria, EKG, UKG, podstawowe badania z krwi, morfologia - wszystkie te badania nie wykazały żadnych nieprawidlowości. Proszę o poradę, jak bardzo powinnam się niepokoić, bo dość mocno stresuję się czekając na wizytę u reumatologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post