ból nadgarstka

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

ból nadgarstka

Post autor: Małgorzata »

rtg.jpg
rtg.jpg (90.74 KiB) Przejrzano 2487 razy
Panie doktorze proszę o odpowiedz.Od września mam problem z prawym nadgarstkiem.
Rtg nadgarstka.Torbielowate rozrzedzenie kostne w kości łódeczkowatej dłoni prawej.Szpary stawowe prawidłowej wielkości.Obrysy powierzchni stawowych gładkie.
Usg nadgarstka.W miejscu bolesnosci uciskowej przestrzeni międzykostnej 1,przy kości 2 śródręcza widoczne odcinkowe zgrubienie powięzi miedzy głębokim zarysem m miedzykostnego grzbietowego a zarysem kości. Nieduże zgrubienie przyczepu bliższego mięśnia przy kości śródręcza z pasmowatym ogniskiem hipoechogenicznym sugerują przebyty uraz naciągnięcia z drobnym naderwaniem.poza tym przestrzeń międzykostna bez innych zmian.
Nadgarstek boli mnie cały czas,miałam założony gips przez 4 tygodnie,przyjmowałam leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Chodziłam przez 10 dni na zabiegi rehabilitacyjne po których nastąpiła mała poprawa.Rękę codziennie muszę smarować żelami przeciwbólowymi (ketonal, diclozieja). Często tez biorę zaldiar. Nie mogę nic ta ręką zrobić,bo podczas nacisku ból sie nasila.
Proszę mi powiedzieć czy dalsze zabiegi rehabilitacyjne mogą pomóc ? Czy wskazany jest zabieg operacyjny? Dołączam rtg nadgarstka.
Co robić w tym przypadku.? Z góry dziękuje za odpowiedz.
dimedicus

Re: ból nadgarstka

Post autor: dimedicus »

Niestety leczenie farmakologiczne oraz stosowanie dosyć silnych leków z grupy opioidów oraz rehabilitacja,unieruchomienie nie przynosi rezultatu,w takich sytuacjach z wyboru pozostaje, tylko leczenie chirurgiczne i zapobieżenie dalszej resorpcji tkanki kostnej.
Na dalszą rehabilitację szkoda czasu,minimalna poprawa może wystąpić ale to tylko czasowe odczucie.
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

Re: ból nadgarstka

Post autor: Małgorzata »

Panie doktorze lekarz proponuje mi jeszcze leczenie osoczem krwi.Czy to mogłoby pomóc?
Jeśli to nie pomoże lekarz sugeruje mi operacje usunięcia torbieli i przeszczep kości.Czy musi byc przeszczep kości w tym wypadku?
dimedicus

Re: ból nadgarstka

Post autor: dimedicus »

Decyduje lekarz na miejscu,który zna całość problemu.
Tak czy tak te torbiele trzeba usunąć,inaczej się nie da,można robić różne kombinacje,ostrzykiwania lekami,na ile pomocne,tego się nie oceni. Może pomóc ale nie koniecznie.
Leczenie osoczem bogatopłytkowym jest to jakieś rozwiązanie,trwa trochę czasu,zaszkodzić nie zaszkodzi a na pewno pomoże na ile,to dopiero czas odpowie.Zawsze to lepsze jak poważniejsza rekonstrukcja zmian związanych z przeszczepem.
Można pójść w tym kierunku i zobaczyć efekt. Operacja to zawsze ostateczność.
setro
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2022, o 09:19

Re: ból nadgarstka

Post autor: setro »

Kiedy ja miałem taki problem, to najpierw zrobiłem USG. Nie trzeba mieć skierowania, wystarczy to załatwić prywatnie. I to tak naprawdę był początek leczenia, miałem ustalone, co się dzieje. Polecam zrobić to tak samo. Da się załatwić terminy na szybko - Multimed miał go dla mnie w ciągu kilku dni. Zależało mi na natychmiastowej konsultacji po badaniu i też dało się załatwić. Każde odkładanie takich rzeczy jest według mnie błędem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post