Ból i opuchlizna nad kolanami.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Ewa-1983
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2022, o 15:39

Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: Ewa-1983 »

Witam, od piątku popołudnia mam opuchnięte kolana a dokladnie nad nimi, ciezko je zginać,chodzić, jest uczucie cieplejszego. Nie doznałam zadnego urazu natomiast mam nawyk podkurczania nogi i siadania na niej. Czy moze to byc ten o jeden raz za dużo? Dodatkowo w nocy dziś bylo mi bardzo zimno, mialam gorączkę. Nad ranem zrobilo mi sie słabo. Ale reszta dnia potem bez takich atrakcji. Tylko nadal ten ból i opuchlizna. Brak jakiś siniaków itp.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: dimedicus »

Taki objaw może wystąpić bez konkretnej przyczyny, a tym przypadku doszło do zaburzenia przepływu limfy( siedzenie na nodze) też mogło wystąpić utrudnienie przepływu krwi co mogło doprowadzić do niewielkiego stanu zapalnego. Można stosować okłady chłodne i nacieranie(masaż, zawsze w kierunku serca) można zastosować leki p/zapalne i p/bólowe. Dostępne bez Rp. Jeśli stan się będzie utrzymywać wskazane usg.
Ewa-1983
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2022, o 15:39

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: Ewa-1983 »

Dziękuję,czyli stan podgorączkowy może być tak?!
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: dimedicus »

Tak. może.
Ewa-1983
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2022, o 15:39

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: Ewa-1983 »

Dziękuję bardzo za pomoc
Ewa-1983
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2022, o 15:39

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: Ewa-1983 »

Byłam dziś u internisty. Dała skierowanie na szpital na wewnętrzny.Obejrzała kolana, dotykała...większego bólu nie było. Nadal przy chodzeniu i zginaniu boli. W lewej nodze mam wrażenie luzu.Z prawego opuchlizna schodzi.Uczucie rozbicia i stan podgorączkowy nadal na wieczór jest. Doktor podejrzewa rzs albo zapalenie opon mózgowych(miesiąc temu miałam operację na zespolenie płyta tytanową kciuka po złamaniu paliczka podstawnego) bo po bokach karku mnie pobolewa ale tłumaczyłam,że czasem źle śpię,mam niestabilne kręgi po wypadku samochodowym. Czy mogę poprosić w szpitalu by najpierw wykluczyli ortopedyczne sprawy,potem rzs a na końcu te opony? Niekoniecznie bym chciała być kuta w kręgosłup bo raz boje się strasznie dwa mam przepukliny w odcinku lędźwiowym. Poza tym czy mogę poprosić by po badaniach wypuszczali do domu na przepustki czy jak to zwą...mam małe dzieci i problem z zapewnieniem im opieki. Córka 2 latka,syn z aspergerem.
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: dimedicus »

Ewa-1983 pisze:
29 mar 2022, o 14:15
zapalenie opon mózgowyc
Z tym ZOMR to bym w ocenie się wstrzymał mam b. duże wątpliwości.
Ewa-1983 pisze:
29 mar 2022, o 14:15
czy mogę poprosić w szpitalu by najpierw wykluczyli ortopedyczne sprawy,potem rzs a na końcu te opony? Niekoniecznie bym chciała być kuta w kręgosłup bo raz boje się strasznie dwa mam przepukliny w odcinku lędźwiowym. Poza tym czy mogę poprosić by po badaniach wypuszczali do domu na przepustki
trzeba porozmawiać z lekarzem aby w takiej kolejności wykluczyć obecny stan, i prosze pamiętać o wszystkim mówić(prosze takie problemy do poruszenia zanotować sobie, zwykle pacjenci zapominają na wizycie o wielu sprawach) z tą przepustką różnie bywa, to już zależy od szpitala i trzeba mocno uzasadnić. Takie przepustki to jest problem dla szpitala, szpital w tym czasie za pacjenta odpowiada i w razie czego ponosi konsekwencje a zwykle taka przepustka jest po "cichu"
Ewa-1983
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2022, o 15:39

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: Ewa-1983 »

Może komuś pomoże okazało się,że nadwyrężyłam stawy,jakieś zwyrodnieniowe sprawy podejrzewa lekarz,zbyt luźne więzadła. Kazał się oszczędzać i brać Chronade.Dziękuje bardzo za pomoc
puddinga
Użytkownicy
Posty: 18
Rejestracja: 22 mar 2018, o 20:35

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: puddinga »

po tym jak zaczęłam dużo więcej biegać zaczęły mnie też boleć stawy, nie chciałam rezygnować ze sportu, zaczęłam pić regularnie Flexistav Xtra. To suplement zawierający solidną dawkę kolagenu, ale także glukozaminę, kwas hialuronowy oraz sporo wyciągów roślinnych.
Zuzanna756

Re: Ból i opuchlizna nad kolanami.

Post autor: Zuzanna756 »

Miałem również ból i obrzęk w kolanie, jednak było to spowodowane kontuzją. Byłem leczony przez długi czas, z jakiegoś powodu nie chciałem leczyć (
Położyli mi teips, to pomogło.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post