Dziwny problem z uchem

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Piotr1213
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2022, o 18:28

Dziwny problem z uchem

Post autor: Piotr1213 »

Witam,
W skrócie postaram się opisać w czym mam problem, i będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady.
W poprzednią niedzielę 02.10 zaczęło dość mocno boleć mnie gardło, ale prócz tego bólu nie miałem żadnych więcej objawów przeziębienia. We wtorek nagle przytkało mi się lewe ucho (po tej samej stronie gdzie bolące przekrwione gardło i spuchnięty migdałek). Sądziłem że to przez ciśnienie i kilkukrotnie próbowałem je "odetkac" zatykając noc i mocno dmuchając. Nic to nie pomogło, wręcz zaczęło mnie trochę boleć, ale nie jakoś mocno zauważalnie. W środę rano obudziłem się z lekkimi zawrotami głowy (problem z błędnikiem) sądziłem więc że może zapalenie ucha (w dziecięcym często je przechodziłem ale ostatnio z 10lat temu). Od lekarza pierwszego kontaktu dostałem antybiotyk i jakieś tabletki na zawroty głowy, do końca tygodnia pracowałem zdalnie z domu nie wychodząc w sumie nigdzie. Dodam też że nie było żadnego wycieku z ucha ani fizycznie mnie ono nie bolało, było tylko przytkane. Ból gardła utrzymywał się nadal, do tego mokry kaszel i delikatny katar ale na prawdę lekki. 

Przeziębienie przeszło ale ucho mam zatkane do dzisiaj, do tego typowy szum jak przy ostrym zapaleniu ucha. Byłem  co prawda u laryngologa w ten poniedziałek, ale do dzisiaj kompletnie nic nie przechodzi i chciałbym poradzić się jeszcze kogoś, a może ktoś miał podobną sytuację i coś podpowie bo na prawdę sytuacja powoli doprowadza mnie do szału.

Swoją drogą Pani doktor laryngolog na podstawie wykonanego badania słuchu plus sprawdzenia uszu i kamera w nosie stwierdziła że żadnego zapalenia ucha nie było, ale nie sprecyzowała co się mogło wydarzyć w zasadzie bez powodu.

Dostałem krople do nosa flixonase i tabletki metypred 16mg.
Z góry dziękuję za każdą informację.
Pozdrawiam 
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post