Otępienie w wieku 68 lat

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
marinafm
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2019, o 15:30

Otępienie w wieku 68 lat

Post autor: marinafm »

Mężczyzna, wiek 68, porusza się tak jakby wolno, nigdy nie było chorób przewlekłych, ani żadnych zaburzeń wszelkiego rodzaju.

Z dnia na dzień go otępiło, z kolejnymi dniami już nie wie co się dzieje, nie pamięta, leży całe dnie na łóżku, sam sobie nie nastroi jedzenia/picia, toaletę urządza sobie obok siebie do napotkanych pojemników (w pokoju panuje nieporządek), na początku nie chciał przyjmować jedzenia, z rzadka kawałek drożdżówki, trochę pił herbatę.
Sytuacja trwa już około 2 miesiące, a od jakiegoś miesiąca je sporo (np. bułka, zupa, herbata, ciastko/drożdżówka ALE OWOCÓW NIE).

Przy spokojnej rozmowie zachowuje się spokojnie, a gdy zwraca się do niego z prośbą o pójście do lekarza, absolutnie odmawia z agresją i wówczas gdy jest pobudzony/zdenerwowany, to wtedy zaczyna sobie [przypominać przeszłe rzeczy, ale te złe.

Wizyty lekarzy były: rodzinny, psychiatra i urzędnicy z mopsów (mops dlatego, że szukaliśmy pomocy wszędzie). Chory przebadać się nie pozwoli, wyprasza. Dla psychiatry nie jest problemem, że pacjent załatwia potrzeby do garnka/pudełka w pokoju (chory może nie wie albo nie umie iść do toalety)

Prawdopodobnie coś mu dolega, ale ukrywa i nie powie. Jeszcze na kilka dni przed tym "otępieniem" był normalny, jeździł do miasta, załatwiał sprawy, rachunki, zakupy, normalnie. Dodam, że przez wiele lat pił piwo w dość dużych ilościach (kilka piw dziennie). Całe życie pracowity nawet w ostatnim czasie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post