Kolonoskopia,diagnoza

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
kuba1794
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2023, o 20:09

Kolonoskopia,diagnoza

Post autor: kuba1794 »

Witam. Wystąpiło u mnie takie jakby krwawienie podczas oddawania stolca ( tylko raz to zaobserwowałem) i do tego czasem boli mnie czasami w lewej stronie podbrzusza. Do tego dochodzą naprzemiennie biegunki i zaparcia, potem na jakiś czas ustępuje,jest okej i powraca. Innych objawów nie zaobserwowałem. Lekarz rodzinny mnie wybadał, żadnego guza nie wyczuł. Dostałem skierowanie na kolonoskopie. Dostałem wypis w którym pisze w rozpoznaniu: ,, Podejrzenie choroby rozrostowej jelita grubego niepotwierdzone", po czym niżej, że ,, nie stwierdzono zmian w błonie śluzowej jelita grubego i odbytnicy. Pobrano wycinki z błony śluzowej i odbytnicy do badania." Myślałem, że nie mam co się martwić i że wszystko jest w porządku, ale dostałem skierowanie po odbiór wyniku badania tego wycinka i pisze tam ,, Rozpoznanie-Guz nowotworowy kątnicy" Lekarz mi nic nie mówił, tylko, że na razie jeść nie można, bo jakby coś wyniki były złe, to jestem ciągle na czczo, ale po 2 godzinach dostałem normalnie jedzenie. I teraz się boję, bo młody chłopak jestem i pierwszy raz w takiej sytuacji. pierwszy raz tak naprawdę coś mi dolega.Lekarz rodzinny, i lekarz przed badaniem powiedział,że nowotwór to nie jest i nie mam sie martwić, ale na wynikach pisze co innego.To znaczy, że mam nowotwór, czy jak to wygląda? Skoro wykryli mi jakiegoś guza to czemu nie napisali tego na wypisie, tylko napisali, że nie stwierdzono zmian w błonie śluzowej? Czy może rozpoznanie stosuje się jakoś ogólnie przy przyjmowaniu pacjenta i nie musi to mieć nic wspólnego z guzem? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post