Złamanie kości promieniowej, przeszczep ścięgna - rehabilitacja, do kogo się udać? Rzeszów

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Akira Leave me Alone
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2023, o 09:53

Złamanie kości promieniowej, przeszczep ścięgna - rehabilitacja, do kogo się udać? Rzeszów

Post autor: Akira Leave me Alone »

Chciałbym zapytać o radę dt. specjalisty, do którego powinienem się udać w celu rozpoczęcia rehabilitacji, pomimo tego, że minęło już trochę czasu od mojej ostatniej operacji (2-3 lata).

Brak wsparcia wśród bliskich, młody wiek i znalezienie motywacji i siły spowodowało, że nie nadążyłem z całą tą sytuacją.
"Rehabilitacja" jaką wykonywałem tuż po urazach była bardzo nieudolna oraz zakres przygotowany przez lekarza prowadzącego operację w ogóle nie istniała - oprócz przygotowania jednego ćwiczenia.

Doznałem złamania kości promieniowej (dwukrotne) oraz przeszczepu ścięgna kciuka.
Doskwierają mi sporadyczne bóle w miejscu złamania oraz problem głównie ze stawem nadgarstkowym. Ograniczona dynamiczność ruchu nadgarstka.


Moja budowa ciała jest skromna. Mało ważę. Wychodzę na spacer - myślę tylko i wyłącznie o tym, żeby nie upaść na rękę.
Codzienne czynności (uniesienie pełnego kubka lub patelni), bądź fizyczny wysiłek jest dla mnie sporym wyzwaniem.
Ręka sama w sobie przeleżała bardzo długi czas w gipsie przez co straciła na mięśniach i jest znacznie chudsza od drugiej.

Chciałbym poznać profesjonalną opinię i omówić ewentualny plan rehabilitacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post