Stymulator serca

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
Ajacek
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2023, o 23:49

Stymulator serca

Post autor: Ajacek »

Jestem szczęśliwym posiadaczem stymulatora serca. Powodem wszczepienia były 2,5 sek. przerwy pracy serca w czasie snu. Ma on dwie elektrody. Długo się broniłem przed wszczepieniem go. Wreszcie przekonano mnie tymi sowami, iż lepiej go mieć niż niemieć. Poprawiła mi się kondycja i lepiej się czuję. Niepokój budzi we mnie sposób działania tego urządzenia, a mianowicie regularnie o tej samej godzinie codziennie bez powodu (braku skurczów serca) wydaje dodatkowe impulsy trwające około 45 sek. Według kardiologa ma to czemuś służyć. Jakiejś kalibracji. Ponadto obawy moje wywołuje fakt, że kardiolog dał mi wybór (jak bym znał się na tym) może to mi wyłączyć, jak mi przeszkadza lub nie wyłączać. Czy ktoś zna taki przypadek? Czy to jest powszechne dla niektórych stymulatorów. Proszę zadecydujcie śmiało, jeżeli ja mogę decydować czy wyłączać tą dodatkową prace urządzenia czy nie to Wy tym bardziej ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post