Zmniejszenie warg sromowych - labioplastyka

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Asystentka

Zmniejszenie warg sromowych - labioplastyka

Post autor: Asystentka »

Brak akceptacji wyglądu oraz pewnego stopnia dysfunkcja narządu skłania do konsultacji z lekarzem ginekologiem i chirurgiem plastycznym.

Kobiety, u których wargi sromowe mniejsze są przerośnięte i nie są zakrywane przez wargi sromowe większe, zgłaszają dyskomfort odczuwany np. podczas chodzenia, jazdy na rowerze, a nawet siedzenia. Polega on na uszkadzaniu – obcieraniu, odparzaniu, wrażliwych tkanek. Takie drobne urazy prowadzą do otarć i sączenia z powierzchni uszkodzonych tkanek. Często nawet sam wygląd warg sromowych skłania do podjęcie decyzji o korekcie za pomocą operacji plastycznej. Faza folikularna jest okresem najkorzystniejszym dla wykonywania zabiegów operacyjnych u kobiet ze względu na mniejsze ryzyko powikłań krwotocznych, co związane jest z działaniem estrogenów na naczynia i układ krzepnięcia. W tej fazie cyklu, u kobiet w wieku rozrodczym unika się wykonywania operacji podczas wczesnej ciąży.

Pomniejszenie warg sromowych wykonywane jest najczęściej dwoma sposobami – przez klinowe wycięcie nadmiaru tkanek i ponowne zszycie w około ½ długości, brzeg do brzegu lub wycięcie zewnętrznego pasma tkankowego na całej długości idąc od okolicy łechtaczki aż do okolicy spoidła tylnego.

CEL

Zabieg ma na celu zmniejszenia warg sromowych, czego konsewkwencją jest zlikwidowanie dyskomfortu, który towarzyszy nie jednokrotnie przy współżyciu, czy też przy innych codziennych sprawach np. jazda na rowerze, lub nawet chodzenie.
PRZYGOTOWANIE

Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków zaburzajacych krzepliwość krwi. Należy zaprzestac palenia papierosów przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem.Na 6 godzin przed zabiegiem , należy byc na czczo, nie jeśc , nie pić i nie żuć gumy.
PRZECIWWSKAZANIA

choroby układowe tkanki łacznej
ciąża
cukrzyca
miesiączka
leczenie chemioterapią

BADANIA DO ZABIEGU

W znieczuleniu ogólnym potrzebne są badania:

morfologia z rozmazem, OB
grupa krwi
mocz badanie ogólne
koagulogram, (APTT< wsk. Quicka, INR)
Antygen HBS, HCV, HIV
jonogram, mocznik, kreatynina
badanie ogólne moczu
elektrolity (K, Na)
glikemia na czczo
EKG z opisem
RTG klatki piersiowej

W znieczuleniu miejscowym potrzebne są badania:

morfologia z rozmazem, OB
mocz badanie ogólne
koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR)

RODZAJ ZNIECZULENIA

Pomniejszenie warg sromowych jest operacją wykonywaną w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, którą powinno się wykonywać w pierwszej fazie cyklu
CZAS TRWANIA ZABIEGU

Zabieg trwa od 30 minut do 1 godziny.
OBJAWY PO ZABIEGU

Obrzęk, który wystepuję zaraz po zabiegu ustepuje po około 7 – 14 dniach. Powrót do współżycia seksualnego możliwy jest po upływie 6 – 8 tygodni. Szwy lekarz ściąga po upływie 7 dni.
PRZEBIEG REKONWALESCENCJI

Przez parę dni pacjentka powinna uważać na siebie, nie wykonywać ćwiczeń, nie wolno współżyć przez okres paru tygodni. Pacjentka powinna podmywac sie czystą wodą i płynem do higieny intymnej. Przez pierwsze dni pacjentka, może odczuwać lekki dyskomfort, ból, uczucie pieczenia.
MOŻLIWE POWIKŁANIA

Ryzyko powikłań jest znacznie wyższe, gdy operacja wykonywana jest tuż przed krwawieniem miesiączkowym lub podczas niego, co daje nie tylko zwiększoną utratę krwi, ale również zwiększa ryzyko powstawania krwiaków i powikłań zapalnych.
CZAS W KLINICE/ABSENCJA

W klinice pacjentka pozostaje około 1 doby, absencja trwa kilka dni.
EFEKTY ZABIEGU

odmłodzenie narządów płciowych
poprawa wygladu warg sromowych
zdecydowanie poprawa samooceny pacjentki
gosc2020

Re: Zmniejszenie warg sromowych - labioplastyka

Post autor: gosc2020 »

Wykonywałam zabieg labioplastyki w [mod], z zabiegu jestem bardzo zadowolona, bardzo dobra ekipa lekarzy, zabieg przebiegł sprawnie, szybko i bezboleśnie.
gosc8989

Re: Zmniejszenie warg sromowych - labioplastyka

Post autor: gosc8989 »

Ja również wykonywałam ten sam zabieg w [mod] i byłam bardzo zadowolona jakością wykonania i obsługą medyczna. Miałam za duże wargi sromowe z powodu odchudzania się. Teraz po zabiegu jest dużo lepiej i nie muszę się krępować podczas stosunku.
Ews-34
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2019, o 17:57

Re: Zmniejszenie warg sromowych - labioplastyka

Post autor: Ews-34 »

Miałam podobny problem, szczególnie że po dwóch porodach estetyka mojego krocza nie była powalająca, więc musiałam coś z tym zrobić dla samej siebie- mąż nie miał z tym problemu, ale zrozumiał. Teraz moge przyznać że gdyby nie pomoc specjalistów z kliniki dr B. do tej pory czułabym się nieswojo we własnym ciele, a teraz jestem pewna siebie i bez problemów tam na dole...
Jula856
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2019, o 10:09

Re: Zmniejszenie warg sromowych - labioplastyka

Post autor: Jula856 »

Ja nie wyobrażam sobie siebie i mojego życia, gdyby nie pomoc dr P., który wykonał u mnie zabieg rekonstrukcyjny po porodzie (mam bliźniaki). To niebywała opcja, która pomaga poczuć się na nowo kobietą.
gosc150

Re: Zmniejszenie warg sromowych - labioplastyka

Post autor: gosc150 »

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny, którego celem jest korekta warg sromowych dla poprawy estetyki i komfortu pacjentki. Procedura może obejmować zmniejszenie lub korektę asymetrii warg sromowych, eliminując nieprzyjemne dolegliwości. Labioplastyka jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie chirurgii estetycznej, oferując pacjentkom możliwość poprawy samopoczucia i pewności siebie.
[mod]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post