Proszę o pomoc, wysoki testosteron. Co robić?

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
huliganka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:56

Proszę o pomoc, wysoki testosteron. Co robić?

Post autor: huliganka »

Witam. Mam 27 lat. 2 tygodnie temu miałam robioną laparoskopię która miała na celu usunięcie torbiela (który jak się okazało w czasie okresu sam pęknął) usunięcie zrostów na jajnikach, przywrócenie droźności w jajowodach. Marzę o dziecku, zrobiłam badania na wolny testosteron i wyszło 14,3 mg, badania na progesteron zrobiłam dzisiaj, nie ma jeszcze wyniku. Lekarz ginekolog do którego chodzę, przepisał mi 2 recepty na leki zawierające estrogen ale mam się wstrzymać z nimi do momentu odczytania i podania mu przez telefon wyników, wtedy podejmie decyzje czy mam wykupować te leki, czy wdrążyć inne ze wzgledu np. na ten wysoki progesteron (gdyby był). Powiedział że w ciągu gdzieś tak 4 miesięcy powinnam zajść w ciąże, jeśli nie uda się to wysle mnie na badania do poradni endokrynologicznej. Powiedział ponadto że przy takim stężeniu testosteronu, możliwość zajśćia w ciąże jest bardzo utrudniona. Staram się o dziecko rok z partenerem i przynajmniej już wiadomo dlaczego nie ma bobasa. Proszę mi udzielić porady, ewentualnie tutaj prośbę kieruje do przyszłych czy ogólnie mam, które przeszły leczenie i zaszły w ciąże, żeby dały mi choć cień nadzieji:( a moje pytanie do lekarzy jest takie czy długo będę musiała czekać na upragnioną ciąże po leczeniu? jakie są statystyki, czy da się zajść w ciąże po leczeniu szybko>? co mam dalej robić? czy wysoki testosteron u kobiety oznacza niepłodność? bardzo proszę o pomoc J.
dimedicus

Re: Proszę o pomoc, wysoki testosteron. Co robić?

Post autor: dimedicus »

Nie da się ukryć że problem jest znaczny co nie oznacza,że nie będzie takiej możliwość zaciążenia.Zasadniczo po leczeniu można zajść w ciążę a leczenie może potrwać kilka miesięcy zwykle jest to około plus minus pół roku,ważne jest w takich przypadkach unikanie stresu co bardzo szkodzi.Jest za mało informacji co do stanu zdrowia,badań gino i endo.Ważne jest nie tylko leczenie hormonalne ale stosowanie witamin,minerałów oraz pozycje ułatwiające możliwość zapłodnienia.Ważna też jest jakość nasienia aby było jak najlepszej jakości(też wskazane stosowanie minerałów)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post