Biegunka z krwia

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
pifpag
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2016, o 19:39

Biegunka z krwia

Post autor: pifpag »

Witam, obecnie od miesiaca przebywam za granicami Polski (jeszcze ok miesiac-a wiec nie wiem jak tu jest z lekarzami) i przydarzyła mi sie taka historia.
Wczoraj będąc na miescie strasznie zabolał mnie brzuch i zachciało mi sie wydalić kał. Jako ze w poblizu nie było toalety usiadłem na schodach i trzymałem jak tylko mogłem aby nie wydalić tego kału. Udawało mi się to przez 4 godziny ! (mysle ze to jest wazne bo nie wiem czy wlasnie dlatego ze trzymalem 4 godziny moglo sie cos poprzestawiac) Po tym jak dotarłem do domu i się załatwiłem (to była raczej woda a nie takie zwykłe fekalia) zaczela sie ostra biegunka. Do toalety musialem chodzic co jakies 30 min. Za drugim razem fekalia miały zabarwienie czerwone ;/ dzisiaj rano wstalem, oczywiscie pierwsze co do toalety i znowu feklaia mialy zabrawienie czerwone. Ale tylko raz. Potem juz udało mi sie wydalic normalny, twardy kał bez zabarwienia czerwonego. Dodam że nie boli mnie już brzuch, nie mam gorączki i w sumie wszystko jest ok oprocz tej biegunki ;/Czy krew mogla sie pojawic od popekanych naczynek przy trzymaniu kału przez te 4 godziny ?
Może ktoś mi pomóc ? Czy wizyta u lekarza jest konieczna ? czy moge z nia poczekac miesiac do powrotu do Polski ?
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Biegunka z krwia

Post autor: haploxylon »

teoretycznie mogło być jak piszesz.
Ale o wiele ważniejsze jest skąd się wzięła biegunka--takie objawy bywają też przy pasożytach np.lambliach (ameba==pierwotniaki ), a nie wiemy czy nie jesteś w kraju takim jak Etiopia np.
Nabłonek jelitowy przy ostrej biegunce może zostać uszkodzony --stąd pewne ilości krwi. Sprawa do obserwacji--czy się nie powtórzy.
carboczar

Re: Biegunka z krwia

Post autor: carboczar »

Oczywiście tak długie trzymanie stolca mogło doprowadzi do powstania żylaków(hemoroidów)co przy wypróżnianiu mogło spowodować pojawienie się krwi.Nie jest,to jeszcze groźny objaw.Wskazana jest obserwacja i zastosować czopki na hemoroidy(2 x dn i po wypróżnieniu)Jeśli nadal się utrzymuje rozwolnienie,proszę zastosować węgiel leczniczy(4-6 tabl 4 x dn o ile jest możliwość zakupu,powiem jak rozrobić)Nic nie piszesz o innych objawach,więc zapewne było to chwilowe zatrucie.Proszę stosować dietę lekkostrawną przez kilka dni i dużo pić wody niegazowanej.Można też pić Coca-Cole(można stosować przy rozwolnieniu o ile nie jest się uczulonym na składniki)I proszę być w kontakcie.Będziemy reagować w zależności od sytuacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post