Proszę o interpretację wyników histo- patologicznych

Tłumaczenie na język polski, oraz interpretacja wyniku.
orlanda
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2016, o 15:32

Proszę o interpretację wyników histo- patologicznych

Post autor: orlanda »

Witam.
W wyniku cytologicznym wyszła mi III grupa. Miałam w szpitalu zabieg- pobieranie wycinków i wyłyzeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy

Po 2 tyg. otrzymałam wyniki_:

> z kanału- mucosa canalis colli uteri....
>z jamy- endometrium in stadio proliferationis.
> wycinki z wargi górnej- cervicitis chronica, signa infectio Viralis HPV et dysplasia focalis gradu mediocri in epithelio plano CIN2. Tapetowanie gruczołów szyjki macicy nabłonkiem dysplatycznym.
> wycinki z wargi dolnej- cervicitis chronica et signa infectio viralis HPV in epithelio plano sine dysplasia.

Lekarz , który wydał mi wynik stwierdził, że jest to stan przedrakowy i powinnam jak najszybciej stawić sie znów w szpitalu na zabieg - konizacji szyjki i wszystko bedzie w porządku....
Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku, pliiiis
dimedicus

Re: Proszę o interpretację wyników histo- patologicznych

Post autor: dimedicus »

z kanału- mucosa canalis colli uteri....
Śluzówka kanału szyjki macicy

z jamy- endometrium in stadio proliferationis.
Endometrium w stadium proliferacji (I faza cyklu trwa od zakończenia krwawienia do owulacji)

wycinki z wargi górnej- cervicitis chronica, signa infectio Viralis HPV et dysplasia focalis gradu mediocri in epithelio plano CIN2. Tapetowanie gruczołów szyjki macicy nabłonkiem dysplatycznym.
Przewlekłe zapalenie szyjki z obecnością zakażenia wirusem brodawczaka i ogniskami dysplazji(zmiany przednowotworowe)stopnia średniego w nabłonku płaskim CIN2 (Obraz cytologiczny jest nieprawidłowy)

wycinki z wargi dolnej- cervicitis chronica et signa infectio viralis HPV in epithelio plano sine dysplasia.
Przewlekłe zapalenie szyjki z obecnością zakażenia wirusem brodawczaka w nabłonku płaskim bez cech dysplazji
orlanda
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2016, o 15:32

Re: Proszę o interpretację wyników histo- patologicznych

Post autor: orlanda »

dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post