Co oznacza piersi o obfitym utkaniu,struktura nieregularna

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
mma4
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2016, o 12:54

Co oznacza piersi o obfitym utkaniu,struktura nieregularna

Post autor: mma4 »

Co robić po takim usg piersi w moim przypadku.Podobnie jak w poprzednim badaniu piersi o obfitym utkaniu gruczołowym.Struktura utkania nieregularna.W obu piersiach wydzielają się hypoechogenne zmiany.W prawej obecnie widoczne są dwie położone na godz.10i11wielkości 3i4mm.Zmiana położona na godz.10 nadpowięziowo nie uległa progresji.W piersi lewej widoczne są obecnie 4 hypoechogenne zmiany,położone na godz.11-12,1,3 i 4-5.Trzy były obserwowane poprzednio i nie uległy powiększeniu,4 położona na godz.2 wielkości 3mm ma podobny charakter jak pozostałe.Wszystkie mogą odpowiadać kępom tkanki gruczołowej?torbielom?gruczolako-włókniakom?Najmniej regularnie przedstawia sie zmiana położona na godz.4 ma pozaciągane zarysy wymagałaby ponownej biopsji.Na godz.2 obwodowo wydziela się owalny guzek wielkości ok.6 na 3mm,który może odpowiadać drobnemu węzłowi chłonnemu.Obecnie jestem od około roku dializowana otrzewnowo,jestem zachwycona tą metodą i gdyby nie fakt /włóknik,możliwości otrzewnej / dializowałabym się tym sposobem do 100 Dlatego zapisałam się na przeszczep,którego się boję ze względu na wiele zagadek dotyczących mojego organizmu.5 lat temu po 9 latach szukania wykryto u mnie celiakię.Moje nerki bez warstw malutkie -badali w kierunki grużlicy/nie stwierdzono,biopsje nie wykonalne ,bo uciekają.Wtórna nadczynność przytarczyc bez gruczolaka/PTH1300/ wapnie około 7,5po braniu alfadiolu i calperosie /okresowe tężyczki/Niedoczyność tarczycy-choroba Hashimoto.Już 2 razy miałam usuwany polip endometrialny,też mnie niepokoji ciągłe odrastanie /ile można z tego powodu mieć narkoz/tym bardziej ,że nigdy nie byłam w ciąży.Biorę 75 euthyroxu i podskórnie epo.Cokolwiek tknąć to zaraz zagadka/Dializa otrzewnowa nie wchodziła w grę z powodu celiakii i blizn na brzuchu,usunięcie torbieli jajnika i wyrostka .Uparłam się żę próbujemy i wyszły takie dobre wyniki l ,że jeszcze nikt dializowany nie miał przez 20 lat istnienia ośrodka.Aha i nie znam obciążenia genetycznego/adopcja/Przepraszam ,że po tak długim wstępie pytanie'ja chcę poprosić onkologa o usunięcie obu piersi ,żeby po przeszczepie skupić się na innych normalnych kontrolach a nie wiecznych nie wiadomych'Dla mnie b. duże znaczenie ma Pana odpowiedż
A jeszcze w 2006 i 2009 usunięto mi 2 guzki z piersi ,bo wyniki z biopsji były nie jednoznaczne,ze wskazaniem do usunięcia./hist.pat.dysplazja benigna mammae.Na jakiej podstawie mogę zrobić bad. genetyczne na Nfz w kierunku genu odpowiedzialnego za raka piersi,skierowanie od chirurga -onkologa?Jeszcze raz gorąco dziękuję
dimedicus

Re: Co oznacza piersi o obfitym utkaniu,struktura nieregular

Post autor: dimedicus »

Na badanie do poradni genetycznej skierowanie może wystawić lekarz mający podpisany kontrakt z NFZ a więc może to być gin,onkolog itd.W poradni genetycznej lekarz wystawi skierowanie na takie badanie.
W Pani przypadku wskazane jest wykonanie ponownej biopsji i wówczas podjąć decyzje o wybraniu kierunku leczenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post