Krwawienie w bliźnie po operacji

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
MARTAKAMILA
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 23 gru 2015, o 16:26

Krwawienie w bliźnie po operacji

Post autor: MARTAKAMILA »

mam pytanie moja mama 12 lat temu przeszła usuniecie macicy i wszystkich przydatków z powodu raka robi cały czas badania co rok przeswietlenie płuc itp.wszystko jest w porzadku rok temu tez robiła cytologie i wyszło donrze bardzo denerwuje sie bo od jakiegos czasu ma małe krwawenia z miejsca w kturym jest blizna po zszyciu idzie do lekarza ale po nowym roku dodam ze miała naswietlania prosze pomoc mi jezeli ktos miał takie objawy lub jezeli wie co to moze byc ...
dimedicus

Re: Krwawienie w bliźnie po operacji

Post autor: dimedicus »

Jak sądzę mama jest już w wieku starszym i taki objaw może wskazywać na rozejście się rany pooperacyjne z powodu osłabienia struktur w tym miejscu co może wynikać z wieku,wytworzenia się przepukliny pooperacyjnej.Oczywiście nie oznacza nawrotu nowotworu.Bez badania osobistego nie można oceniać,tak że proszę się udać do chirurga,można zawczasu już wykonać usg.Czy jest to czysta krew czy zmieniona?(ropna)
MARTAKAMILA
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 23 gru 2015, o 16:26

Re: Krwawienie w bliźnie po operacji

Post autor: MARTAKAMILA »

bardzo dziękuje za odpowiedz!!!mama ma kłopoty z utrzymaniem moczu dużo kaszle jest alergikiem mówi ze krew jest w małych ilosciach od niedawna i jest czerwona swiea dodam ze zazywa leki na krzepliwosc i polokard nie wiem czy to ma jakies znaczenie....z góry dziękuje!!!!
dimedicus

Re: Krwawienie w bliźnie po operacji

Post autor: dimedicus »

To tylko potwierdza moją diagnozę,którą podałem wyżej
Cytuj:
rozejście się rany pooperacyjne z powodu osłabienia struktur w tym miejscu co może wynikać z wieku,wytworzenia się przepukliny pooperacyjnej
a kaszel może spowodować taki objaw,oczywiście stosowanie Polcardu,powoduje rozrzedzenie krwi co utrudnia zamknięcie miejsca sączenia.Jednak aby ocenić dokładnie należy udać się do chirurga,który po badaniu oceni jakie zalecić leczenie.Bez osobistego badania niewiele mogę powiedzieć.Jeśli jest możliwość,proszę postarać się przyśpieszyć wizytę,(nie potrzebny tylko stres)nawet skorzystać z porady lekarza dyżurnego w szpitalu(w godzinach wieczornych)albo prywatnie albo w gabinecie czy też w przychodni(prywatnie też przyjmują)I proszę się nie obawiać nie ma to nic wspólnego z nawrotem nowotworu.(po co mama ma się denerwować)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post