Powód czerwonych oczu

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
krzysiek1993
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2016, o 19:20

Powód czerwonych oczu

Post autor: krzysiek1993 »

Witam. Mam 22 lata. Problem mój polega na tym, że mam wiecznie czerwony oczy w mniejszym bądź większym stopniu. Czasem sie zdarza, że budzę się i jedno oko mam całe czerwone w żyłkach( nie wylew), posklejane jakąś wydzieliną. Mocno przekrwione oko mnie dopada raz na pare miesięcy, ostatnio 3-4 razy mnie dopadło w przeciągu 2-3 tygodni, lecz tak jak napisałem to nie jest jedyny problem bo od 12-13 roku życia zrobiły mi sie lekko przekrwione oczy (głownie wewnętrzne kącika oka). Byłem u okulisty państwowo przepisywał mi po kolei wszystkie krople nawilżające czy tez sztuczne łzy (6-7 rodzai), oczywiście nic nie pomogło, wiec wysłał mnie na badania alergiczne, pokazały, że nie jestem alergikiem. Po testach alergicznych, kiedy udałem się do lekarza stwierdził, że taki mój urok... Niestety nie jestem lekarzem ale nawet ja to wiem, że coś musi być nie tak. Poza względem wizualnym (czerwony oczy, popuchnięte powieki z lekko też czerwonymi brzegami powiek daje efekt jakbym chodził po 0.7l wódki czy po jakiś narkotykach, lecz prawda jest taka, narkotyków nigdy nie zażywałem a alkohol raz na miesiac z kumplami 4 piwka..) występują też inne objawy ( objawy suchego oka tzn: czesty jak nie wieczny dyskomfort w oku, jasne światła w hipermarketach jakiegoś oczopląsu dostaje, przy włączonych klimatyzacjach też jest tragedia, swedzenie oka, czasem łzawienie oka zwłaszcza na wietrze itp.) Po dłuższej przerwie nie dawało mi to spokoju, udałem się prywatnie do okulisty wyszukanego w internecie jednego z lepszych w Warszawie/Polsce. Po spojrzeniu w oko od razu stwierdził, że mam problemy z gruczołami meiboma( odpowiadający za nawilżanie oka) faktycznie na brzegach powiek zbierają mi się takie miniaturowe pęcherzyki. Przepisał mi: oxycort A, thealoz duo gel, blephasol i sól fizjologiczna. Stosowałem leczenie ze dwa miesiące w trakcie leczenia poszedłem jeszcze do dermatologa która stwerdziła atopowe zapalenie skóry, nie wiem czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego, przepisała pirolam, rozex i kremy tłuste. Po całej kuracji 2 miesięcznej stwierdziłem, że oczy jakie były takie są, ewentualnie z 10% mniej sa czerwone. Poszedłem z powrotem do tego samego okulisty który jak usłyszał, że moze 10% jest lepiej stwierdził no to mamy diagnoze taki Twoj urok musisz to pokochać.. Proszę pomóżcie mi co mam z tym zrobić, może macie/mieliście taki sam problem, gdzie szukać rozwiązania tego problemu? :(
krzysiek1993
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2016, o 19:20

Re: Powód czerwonych oczu

Post autor: krzysiek1993 »

Witam wszystkich. Problem nie ustąpił ;/ Przeszedłem szereg padań usg, rtg, badania moczu, krwi. Wszystko pokazuje, że jest dobrze.. Jedynie z moczu wyszło bakterii 30.70 gdzie norma to 0-11.40. Reumatolog skierował na badania boreliozy ( ugryzł mnie 1 kleszcz miałem wtedy z 10 lat czyli koło 12 lat temu). Badanie pierwszych wynik IgG wyszedł 10 gdzie do 10 jest ujemny 10-15 watpliwy, >15 ddodatni, natomiast IgM 50.6 gdzie od 22 jest dodatni. Zrobiłem kolejne testy western-blot które IgG i IgM mam ujemne.. lecz w IgG mam dodatni p41 a w IgM mam dodatni p41 i p39. Wyniki jednoznacznie nie odrzucają boreliozy ale nie potwierszają.. Problem cały czas jest oczy nadal są czerwone, brzegi powiek napuchnięte i lekko czerwone okulista odesłał do reumatologa, u reumatologa czuje, że też to bedzie ostatnia wizyta skoro wychodzi nadal, że wszystko okej :( co mogę jeszcze zrobić? czy to na pewno nie ta borelioza? co w takim razie z tymi p41 i p39 może to świadczy o innej chorobie ??
dimedicus

Re: Powód czerwonych oczu

Post autor: dimedicus »

W mojej ocenie nie ma boreliozy i nic na nią nie wskazuje. Oceniając po objawach.Co prawda badania w kierunku Borrelia burgdorferi w klasie IgG i IgM nie dają 100% pewności. Uważam,że problem jest typowo okulistyczny(nie wykluczam alergii,tu badania nie zawsze są jednoznaczne)
Jakie jest ciśnienie w oku, czy występują objawy; światłowstrętu, bóle oka,głowy promieniujące w inne strony głowy,obrzęki powiek,zwężenie źrenic,badanie wymazu z oka? czy widoczne są ubytki rzęs,obecne łuseczki i żółte gródki miedzy rzęsami,powiększone węzły chłonne przedusznych czy podszczękowych. Na razie tyle pytań na początek.
krzysiek1993
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2016, o 19:20

Re: Powód czerwonych oczu

Post autor: krzysiek1993 »

Tak jak pisałem miałem testy alergiczne te ogólne nic nie wykazały, oczy sa czerwone non stop przez cały rok wiec nie wiem czy to alergia. Ciśnienia w oku nie miałem badanego, wymazu z oka to samo. Objawy: światłowstręt, oko czasem boli czasem swędzi czasem piecze, obrzęk powiek i zaczerwienienie ich, łuseczki wzdłuż rzęs. Co do ubytków rzęs i powiekszonych wezłow ciezko mi powiedziec bo nie wiem jakie powinny byc ale reumatolog powiedział, że są w normie. Poza objawami okulistycznymi, miałem rtg krzyżowo-biodrowe reumatolog dopatrzył sie stanu zapalnego stawów stopnia I bądź II, pewnego dnia jak wyszedłem pobiegać jak mnie zakwas złapał w łydce to mnie bolała ze dwa tygodnie, co jakiś czas serce mnie kuje i bardzo często jestem bez przyczyny zmęczony, mogę cały dzień nic nie robić a nagle czuję takie znużenie, zmęczenie, brak motywacji do życia. Aha jeszcze tak jak wyżej pisałem dermatolog stwierdził atopowe zapalenie skóry, ogólnie mam suchą i czesto też ona mnie swędzi. I jeszcze około 10 lat temu miałem półpaśca. Dwóch okulistów wyszukanych w necie z dobrymi opiniami patrzyło mi w oczy i oboje stwierdzili, że oczy mam zupełnie zdrowe i to coś od środka wywołuje zaburzenie gruczołu meiboma, ale jak bez dokładnych badań oczu oni to twierdzą mnie to zastanawia po drugie przeszedłem juz sporo badań i jedyne rzeczy to bakterie w moczu wyszły ponad 30, z IgG p41 i IgM p39 i p41 no i ten początkowy stan zapalny stawów. Może to jakas podobna choroba do boreliozy? może jakiś pasożyt? Nie znam się a lekarza na prawde patrzą oby odesłać tylko do innego lekarza :((
dimedicus

Re: Powód czerwonych oczu

Post autor: dimedicus »

Jeśli chodzi o oczy to tu też rozważałem epidemiczne zapalenie spojówek i rogówki ale też ostre zapalenie tęczówki i ciałka rzęskowego,wiec kierunek z okulistami mamy zbieżny. Tu bym jednak wykonał jeszcze
krzysiek1993 pisze:Ciśnienia w oku nie miałem badanego, wymazu z oka to samo
krzysiek1993 pisze: miałem testy alergiczne te ogólne nic nie wykazały,
to jeszcze o niczym nie świadczy,trudno jest o diagnozę. Nie wiem na co były robione ale jest wiele alergenów na które się nie robi badań o ile lekarz nie skieruje,zwykle są to ogólne ale czasem trzeba szczegółowe np na metale
Czy i na ile półpasiec oczny może mieć na to wpływ,trudno tu oceniać. Wiadomo że sam półpasiec może mieć wpływ na OUN więc i też może być przyczyną. Nie sądzę aby RZS miał tu wpływ na podane objawy. Może być powiązane kilka jednostek chorobowych a jedna wpływać na drugą jako objaw wtórny.
Tu możemy tylko rozważać ale na miejscu lekarze powinni doszukiwać się przyczyn, faktem jest że diagnoza jest złożona.
Może któryś z lekarzy się dokładniej pochyli i zleci dokładne badania.
krzysiek1993
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2016, o 19:20

Re: Powód czerwonych oczu

Post autor: krzysiek1993 »

Ja też uważam, że od strony okulistycznej powinienem przejść szereg badań natomiast na nic nie byłem kierowany. Jeżeli oko boli, swedzi, piecze to każdy wie, że coś dolega. Byłem u dwóch okulistów którzy mają jedne z lepszych opinii na stronie "znanylekarz.pl" w Warszawie, nie bede wymieniać nazwisk ale jeśli oni nie wysłali mnie na ani jedno badanie to gdzie ja mam szukać :( państwowo usłyszałem taki mój urok.. jednym słowem BRAK SŁÓW ;(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post