Bardzo proszę o odpowiedź

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: Damian_ »

Dzień dobry,
Mam pytanie: jaki jest czas wylegania/ inkubacji wirusów HCV i HBV?
Podczas podróży w Nepalu miałem szytą ranę przez okoliczną "służbę zdrowia". 15 tygodnii po tym zdarzeniu oznaczylem przeciwciala anty-HCV, antygen Hbs oraz przeciwciala anty-hbs.
Wyniki następujące:
1. P.ciała anty-HCV wynik: 0,11
Negatywne:<0,80
Niejednoznaczne:0,8 - 0,99
Pozytywne: >1,00

2. HBS antygen wynik: 0,870
wynik ujemny < 1,0
wynik dodatni >=1,0

3. p/ciała anty-HBS ilościowo wynik:1451,00mIU/ml

Czy wyniki sa dobre, nie mam sie czym martwic? Prosiłbym o jakąś interpretację.Czy po 15 tygodniach jest wystarczający czas na te badania? Wynik na antygen HBS mam ujemny, mieści sie w granicach normy tylko zastanawia mnie czemu w tych górnych.. ? I jeszcze jedno pytanko: czy
mając taki poziom przeciwciał anty-hbs zabezpieczony jestem przed WZW B (HBV) i nawet jakbym miał kontak z tym wirusem to nie dojdzie do infekcji i jestem bezpieczny?

Prosze o jak najszybciej możliwa odpowiedź.
Dziekuje z góry i pozdrawiam.
carboczar

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: carboczar »

Damian_ pisze:mając taki poziom przeciwciał anty-hbs zabezpieczony jestem przed WZW B (HBV) i nawet jakbym miał kontak z tym wirusem to nie dojdzie do infekcji i jestem bezpieczny?
Tak!
Jest to wystarczający okres od ew. zarażenia.Pewne jest już po 8 tygodniach
Nie ma więc zarażenia.
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: Damian_ »

A jesli chodzi o HCV to tez wystarczający czas minął? Wynik jest juz miarodajny?
dimedicus

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: dimedicus »

Jest miarodajny.
W obu przypadkach okres 8 tygodni jest wystarczający
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: Damian_ »

A zażywane leki maja wpływ na wyniki tych badań (WZW B, C), mogą je fałszować? Ja od roku biorę lek antydepresyjny z grupy SSRI - sertralina.... czy poprzez zażywanie tego leku mogą być jakieś nieprawidłowości w tychże badaniach wirusowych np wyniki fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne? Czy ten lek w ogóle nie ma wpływu na to?
dimedicus

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: dimedicus »

Damian_ pisze: sertralina
oczywiście ma wpływ na wyniki wątrobowe.
Wiele leków ma wpływ na wyniki nie tylko wątrobowe
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: Damian_ »

Mi chodzi konkretnie o badania na WZW C i B. Czy zażywanie antydepresantu SSRI z substancją czynna sertralina moze jakoś fałszować (falszywie dodatnie lub fałszywie ujemne) owe badania:

1) anty-HCV
2) anty-hbs i antygen hbs

Konkretnie mi chodzi o te badania i czy zażywanie sertralina SSRI moze na te wyniki jakos wpływać, fałszować je.

Prosze o odpowiedź konkretnie na to pytanie.

Dziękuję
carboczar

Re: Bardzo proszę o odpowiedź

Post autor: carboczar »

Damian_ pisze:Konkretnie mi chodzi o te badania i czy zażywanie sertralina SSRI moze na te wyniki jakos wpływać, fałszować je.
Tak!
ODPOWIEDZ