Tenaxum a alkohol

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
Tomm83
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2016, o 16:07

Tenaxum a alkohol

Post autor: Tomm83 »

Witam.

Mam 32 lata. Jakieś pół roku temu stwierdzono u mnie nadciśnienie tętnicze. Po wizycie u lekarza zacząłem stosować na początek leki obniżające ciśnienie - Norvasc, Prestarium. Po jakimś czasie odstawiłem je i przepisano mi Nebilet (z czasem zamiast niego Propranolol). Niestety każdy z leków posiadał mnóstwo skutków ubocznych (bóle głowy, kłucie w klatce, nadwrażliwość na dźwięki, kaszel, uczucie napompowania za skroniami, zmęczenie, zbyt niskie tętno, kołatanie serca, trudności w oddychaniu itp.), po których nie mogłem funkcjonować normalnie. Wszelkie badania, które porobiłem nie wskazały żadnych nieprawidłowości (EKG, echo serca, próba wysiłkowa, USG nerek, płuca). Wszystkie wyszły pozytywnie. Zbawienna okazała się wizyta u kardiologa, który stwierdził u mnie nerwicę i polecił mi zażywanie Tenaxum 1mg (1 tabletka rano). Jednocześnie z Tenaxum zacząłem zażywać magnez Magne B6 (8 tabletek 45mg dziennie), który jest lekiem a nie suplementem. Po trzech tygodniach stosowania Tenaxum i magnezu moje ciśnienie jest dobre na poziomie 125/82, zniknęły prawie całkowicie wszystkie skutki uboczne, które miałem przy poprzednich lekach, a moje samopoczucie się poprawiło. Uświadomiłem sobie, że przyczyna mojego nadciśnienia mogła być banalna i wynikać z dużego niedoboru magnezu. Dodam, że ważę około 92 kg, mam 187 cm wzrostu.

Z faktem stosowania leku na nadciśnienie się pogodziłem i nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie fakt, że w ulotce Tenaxum jest napisane, że nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia. Jak to naprawdę z tym jest? Jestem jeszcze osobą młodą i lubię okazyjnie napić się alkoholu. W perspektywie są nadchodzące imprezy takie jak wesele, komunia itp. Później wakacyjny wyjazd. Co w takich przypadkach? Nie ukrywam, że jest to duże ograniczenie. Czy istnieje jakiś zamiennik leku o podobnym działaniu? Za odpowiedź z góry dziękuję.
dimedicus

Re: Tenaxum a alkohol

Post autor: dimedicus »

Nie ma typowego zamiennika leku Tenaxum , ale jest to lek stosowany w nadciśnieniu tętniczym a tych leków o takim działaniu jest bardzo dużo ( oczywiście o różnych skutkach ubocznych ale nie oznaczających że wystąpią)
Tomm83 pisze:Po trzech tygodniach stosowania Tenaxum i magnezu moje ciśnienie jest dobre na poziomie 125/82, zniknęły prawie całkowicie wszystkie skutki uboczne, które miałem przy poprzednich lekach, a moje samopoczucie się poprawiło. Uświadomiłem sobie, że przyczyna mojego nadciśnienia mogła być banalna i wynikać z dużego niedoboru magnezu.
To, że objawy ustąpiły, może być skutkiem stosowania leków, więc nie oznacza,że tylko brak magnezu był przyczyną.
Zasadniczo nie odpowiadamy na pytania dotyczące interakcji alkoholu z lekami, w niektórych sytuacjach spożycie niewielkich ilości alkoholu nie jest zabronione. <winko>
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post