Nie planujemy usuwać lekarzy z zespołów ratownictwa medycznego

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Nie planujemy usuwać lekarzy z zespołów ratownictwa medycznego

Post autor: admin. med. »

MZ: nie planujemy usuwać lekarzy z zespołów ratownictwa medycznego
Resort zdrowia komentuje doniesienia medialne dotyczące prac nad rozporządzeniem regulującym zakres świadczeń udzielanych przez zespoły ratownictwa medycznego, według których z karetek pogotowia mają odejść lekarze.

Jak zapewnia resort zdrowia, są to nieprawdziwe informacje. Minister zdrowia nie planuje usuwać lekarzy z zespołów ratownictwa medycznego. Rozporządzenie nie wprowadzi żadnych 'rewolucyjnych' zmian.

Obecnie w Ministerstwie Zdrowia - jak czytamy w komunikacie resortu - trwają prace nad projektem rozporządzenia. Zostanie on przekazany do uzgodnień i konsultacji zewnętrznych pod koniec przyszłego tygodnia - wówczas zostaną przedstawione szczegóły dotyczące nowych przepisów.

Rozporządzenie ma wejść w życie na przełomie marca i kwietnia 2016 r.

W okresie przejściowym zespoły ratownictwa medycznego - z uwagi na ich rolę w zabezpieczeniu zdrowia i życia obywateli RP - realizują swoje zadania tak jak dotychczas. Natomiast zakres zadań ratowników medycznych zatrudnionych w innych podmiotach leczniczych niż jednostki systemu określają kierownicy jednostek, którzy ich zatrudnią - podaje MZ.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post