Szpital ma nowoczesny sprzęt do wykrywania zmian w piersiach

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Szpital ma nowoczesny sprzęt do wykrywania zmian w piersiach

Post autor: admin. med. » 27 sty 2016, o 09:38

Kędzierzyn-Koźle: szpital ma nowoczesny sprzęt do wykrywania zmian w piersiach
Kozielski szpital ma nowy sprzęt do wykrywania i usuwania nowotworów piersi. Przetestowano go na indyku. Lekarze uczyli się obsługi supernowoczesnego sprzętu.

Pierwsze zabiegi przeprowadzono na indyczej piersi. Wykrywano i usuwano z niej niewielkie fragmenty oliwek i papryki. W tak obrazowy sposób lekarze uczyli się obsługi supernowoczesnego sprzętu do wykrywania raka piersi, które właśnie trafił do szpitala. Chodzi o urządzenie zwane mammotomem.

- Pozwala na pobranie większego preparatu do badania. Dodatkowo będziemy mogli pobrać go podczas jednego kłucia. Korzystając ze strzykawki automatycznej musieliśmy wykonać co najmniej trzy wkłucia, by pobrać zadowalającą ilość preparatu do badań - wyjśniają lekarze.

Jak mówią, niewątpliwym atutem urządzenia jest fakt, że skraca ono czas leczenia łagodnych zmian.

Zabieg będzie można wykonać w ciągu jednego dnia, nie będzie też konieczności zastosowania narkozy, a wyłącznie miejscowego znieczulenia. Aparat jest przeznaczony do usuwania zmian o charakterze łagodnym.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jako pierwszy w województwie będzie diagnozował pacjentów za pomocą mammotomu. Fakt dysponowania sprzętem tej klasy ma być atutem szpitala w rozmowach o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post