Mam bardzo suchą skór. Co można zrobić i co używać?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Maciek17
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2016, o 14:54

Mam bardzo suchą skór. Co można zrobić i co używać?

Post autor: Maciek17 »

Witam.
Mam problem z suchą skórą.
Chodzi konkretnie o twarz.Np. po wykąpaniu się(ale nie tylko),czuje,że jest napięta i szczypie,nie wyobrażam sobie nie posmarować twarzy kremem.
Na polikach często mam rumieńce,natomiast skóra na czole się łuszczy. pod nosem.takie zaczerwienione "placki",jak ich nie posmaruje to również skóra się łuszczy i jest jeszcze bardziej zaczerwieniona.Na dodatek świeci mi się czoło i nos.Nie wiem za bardzo jak temu uporać.

Byłem już raz u dermatologa,specjalistka przepisała mi maści,niestety nic nie dały,a nawet odwrotnie. Jest to:

Pirolam-na czerwone placki pod nosem(Niestety po posmarowaniu zelem,stan sie pogarszał i jeszcze bardziej szczypało,zaprzestałem stosowanie)
Skinoren-na świecący nos(podobno zaskórniki) co zupełnie nie dało żadnego efektu, po długim okresie stosowania.
Purritin-krem przywracający nawilżenie(szczerze mówiąc podobny efekt dawał zwykły krem Nivea) z nawilzenia nici.

Troche się rozpisałem,mam nadzieje,że odpowiednio zdefiniowałem mój problem.

Nie wiem już co mam robić,smaruje sie cały czas,żeby w ogóle jakoś wygladac,ale to do niczego nie prowadzi,bo poprawy brak..

Prosiłbym o pomoc:)
Dziękuje.
dimedicus

Re: Mam bardzo suchą skór. Co można zrobić i co używać?

Post autor: dimedicus »

Objawy mogą wynikać z uczulenia na wodę a również z odwodnienia wody ze skóry,nie można wykluczyć złej diety oraz małe ilości uzupełniania płynów w organizmie.Wskazane uzupełnić mikroelementy szczególnie takie jak wit.A,D czy E.Można zastosować kremy typu Linomag,Sudocrem lub Pharmaceris T, Octopirox.
Maciek17
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2016, o 14:54

Re: Mam bardzo suchą skór. Co można zrobić i co używać?

Post autor: Maciek17 »

dobrze a chodzi o suplement?co np mógłbym zażywać?a te masci to która na co?
dziękuje:)
dimedicus

Re: Mam bardzo suchą skór. Co można zrobić i co używać?

Post autor: dimedicus »

Chodzi o pierwiastki jak np cynk,fosfor.miedź,cynk itd oraz witaminy. Zalecone kremy są do twarzy na zmiany skórne(oczywiście nie wszystkie od razu)
Maciek17
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2016, o 14:54

Re: Mam bardzo suchą skór. Co można zrobić i co używać?

Post autor: Maciek17 »

Dziekuje Wam bardzo:)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post