Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
kama1986
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2016, o 09:51

Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Post autor: kama1986 »

Witam odebrała wczoraj wynik TK głowy i troche się martwie, do neurologa jestem zarejestrowana za dwa tygodnie, a do tego czasu zamartwie sie ...
proszę napiszcie mi czy to coś poważnego?? dodam że od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Śladowe zaniki korowe w płatach czołowych.Zwapnieniea w splotach naczyniowych układu komorowego.W obrębie wienca proministego po lewej stronie widoczne jest odgraniczone hypodensyjne ognisko o wymiarach 13x7mm, mogące odpowiadac zmianie niedokrwiennej.
W obrębie lewej komory zatoki klinowej w zakresie sitowia widoczne są miekkotkankowe masy o densyjności średnio 39 j.H.
dziękuje i czekam z niecierpliwością
dimedicus

Re: Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Post autor: dimedicus »

Trochę za wcześnie na

Kod: Zaznacz cały

kama1986 pisze:
zaniki korowe w płatach czołowych
zwykle występują po ok 45 rż jako czynnik naturalny,należy podejrzewać że wynikają z zatok,występują stany pozapalne i należy podejrzewać zmiany jak podano z przyczyny niedokrwiennej lub wystąpienia przestrzeni płynnej lub inne zmiany wymagające głębszej diagnostyki.Te masy miękkotkankowe są b.podejrzane,
kama1986
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2016, o 09:51

Re: Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Post autor: kama1986 »

co to znaczy "masy miękkotkankowe są b.podejrzane"??
dziękuje za odp.
dimedicus

Re: Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Post autor: dimedicus »

Niestety badanie nie precyzuje a może to być zmiana z przyrostem tkanki, co może objawiać się bólami.Jednak ocena należy do lekarza prowadzącego,który musi mieć pogląd z badania a nie sam tylko opis.Badanie kontrastowe pozwoliłoby na dokładniejszą ocenę.Wynik > 10 j.H wymaga potwierdzenia w badaniach
kama1986
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2016, o 09:51

Re: Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Post autor: kama1986 »

czyli wizyta laryngologiczna czy neurologiczna??
dimedicus

Re: Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Post autor: dimedicus »

Do lekarza kierującego czyli do neurologa.
kama1986
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2016, o 09:51

Re: Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Post autor: kama1986 »

dziękuje bardzo
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Od 3m-cy boli mnie głowa i mam zawroty.

Post autor: haploxylon »

zdecydowanie stawiałbym na stan zapalny w zatokach--i to nie tylko w klinowych.
Możnaby zrobić taką próbę: pobrać jakiś antybiotyk np. Zinnat przez tydzień, jednocześnie płukać gardło ciepłymi ziołami (wpływ na okolice==zatoki ) nacierać zatoki przynosowe maścią bursztynową kilka razy dziennie, i obserwować te zawroty głowy. Czy będą słabsze, czy inaczej się przejawiają itp.
Cudów nie można sie spodziewać, leczenie zatok tak bez posiewu i antybiogramu (na ślepo) nie da rewelacji, ale będzie widać czy jest jakas reakcja w to już wykluczy inne (neurologiczne) przyczyny.
Warto też naświetlać sie lekko lampą kwarcową ale bez nagrzewania.Także -inhalacje ziołami nad garnkiem z ręcznikiem na głowie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post