Proszę o przetłumaczenie Discopathia L5-S1 suspecta.

Tłumaczenie na język polski, oraz interpretacja wyniku.
ewa11
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2016, o 10:53

Proszę o przetłumaczenie Discopathia L5-S1 suspecta.

Post autor: ewa11 »

Witam.
Proszę o przetłumaczenie Discopathia L5-S1 suspecta.
Czy to coś poważnego
dimedicus

Re: Proszę o przetłumaczenie Discopathia L5-S1 suspecta.

Post autor: dimedicus »

Podejrzenie dyskopatii kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego( a konkretniej krążka międzykręgowego L5-S1)
ewa11
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2016, o 10:53

Re: Proszę o przetłumaczenie Discopathia L5-S1 suspecta.

Post autor: ewa11 »

Dziękuje za przetłumaczenie.
Czy to coś poważnego bo do lekarza mam dopiero za dwa tygodnie ,niestety kolejka
i bardzo się denerwuje.
dimedicus

Re: Proszę o przetłumaczenie Discopathia L5-S1 suspecta.

Post autor: dimedicus »

To zależy od objawów jakie występują a że jest to tylko podejrzenie,należy uznać,że leczenie będzie farmakologiczne i ew. fizykoterapia.Może być też skierowanie na dalsze badanie TK.Opis nie jest jednoznaczny.
ewa11
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2016, o 10:53

Re: Proszę o przetłumaczenie Discopathia L5-S1 suspecta.

Post autor: ewa11 »

Dziękuje.
Co do objawów to ból promieniuje od kręgosłupa do pośladka i dalej na udo +ból dłoni ,cierpniecie palców kciuk,wskazujący i środkowy, opuchlizna. Największy ból jest w spoczynku i w nocy.
Musze jeszcze dodać że lubię spać na brzuchu ale jest to teraz nie możliwe gdyż nie jestem wstanie się podnieść samodzielnie tak boli.
Bardzo się tym wszystkim martwię gdyż moja mama cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów.Ja mam dopiero 34lata i maleńką dzidzie którą muszę wychować a ból jest coraz gorszy.
Przepraszam że się tak rozpisałam.
Pozdrawiam.
dimedicus

Re: Proszę o przetłumaczenie Discopathia L5-S1 suspecta.

Post autor: dimedicus »

Proszę pisać,każda informacja ma znaczenie.
Jak rozumiem
Cytuj:
Discopathia L5-S1 suspecta
jest na skierowaniu do dalszego diagnozowania,dlatego należy wykonać dodatkowe badania jak RTG czy TK dla oceny stanu.Dyskopatia może dawać takie objawy kiedy są uciskane korzenie nerwów rdzeniowych.Ocena badań wspomnianych pozwoli dobrać odpowiednie leczenie,na tym etapie diagnozowania n ie można ocenić stanu.Już można stosować środki p.bólowe i p.zapalne(doustne i w żelach)ćwiczenia wzmacniające mięśnie(w dziale rehabilitacji kolega wskaże takie)Unikać pochyleń kręgosłupa,przeciążeń,niestety sypiać na prostym i na plecach.Leki można kupić niektóre bez Rp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post