dziwna plama na udzie

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

dziwna plama na udzie

Post autor: grimzie »

Dzień dobry.
W okresie wakacyjnym zauważyłem dziwna czerwoną plame na wewnetrznej stronie uda . Owa plama nie szczypie, nie piecze, nie swedzi. Dzisiaj zauwazylem ze troche się powiekszyla. Minelo sporo czasu a ona dalej jest i do tego sie powieksza. Niestety w najblizszym czasie nie moge skorzystać z usług lekarskich dlatego tez kieruje pytanie do kogoś z forum czy to moze być coś powaznego i czy moze ktoś mial z tym styczność. Serdecznie dziekuje za odpowiedz . Pozdrawiam
Załączniki
plama-na-udzie-4.jpg
dimedicus

Re: dziwna plama na udzie

Post autor: dimedicus »

Obraz nie jest dokładny w każdym razie nie jest to powiązane kontaktem z insektami.
Raczej wygląda na zmianę barwnikową. Czy dużo Pan się opalał? Być może z pękaniem żyłki ale jak zaznaczyłem zdjęcie nie jest duże i zbliżone.
Można na to zastosować maść Hydrocortisonum AFP
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: dziwna plama na udzie

Post autor: grimzie »

Witam.
Udostępniam jeszcze kilka zdjęć. Może bedzie widoczne troche więcej. W wakacje nie opalałem się w ogóle. Dodam, że nie palę, alkohol pije okazyjnie w umiarkowanych ilościach. Nie choruje na żadne choroby serca itp. Nie przyjmuje żadnych leków. Aczkolwiek rok temu wystąpił u mnie trądzik na twarzy(w wieku 20 lat) . Dermatolog przepisała mi różne maści (nie pamiętam już dokładnie nazw, ale jedna miała intensywny zapach podobny do alkoholu i mocno wysuszała skóre). Trądzik ustąpił, ale na klatce piersiowej i plecach pojawiło się łojotokowe zapalenie skóry. To również zostało wyleczone. Moze ta plama ma z tym jakiś zwiazek? A tak na marginesie, czy zna Pan jakieś sposoby na "wyregulowanie" stanu cery. Przed tradzikiem nie mialem problemów z suchą czy tłusta skorą. Teraz mam suche plamy a na policzkach łuszczy się skóra oraz jest dosyć tłusta. Stosuje peelingi oraz kremy nawilżające, przez co nie jest to widoczne aczkolwiek na w dłuższym okresie jest to męczące. Co wiecej szukam również sposobu na blizny po trądziku na plecach. Mam takie przebarwienia i nie wiem jak sie ich pozbyć. Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Załączniki
plama-na-udzie-1.jpg
plama-na-udzie-2.jpg
plama-na-udzie-3.jpg
dimedicus

Re: dziwna plama na udzie

Post autor: dimedicus »

grimzie pisze:pojawiło się łojotokowe zapalenie skóry. To również zostało wyleczone. Moze ta plama ma z tym jakiś zwiazek?
to jest możliwe
Na poprawę cery wskazane stosować minerały i witaminy
Na blizny można stosować odpowiednie żele/maści a tych jest wiele i bez Rp
Można też na przybarwienia używać maści ze sterydami ale te są na Rp. Można spróbować Hydrocortisonum AFP (mozna kupić bez Rp)
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: dziwna plama na udzie

Post autor: grimzie »

Kupie to Hydrocortisonum AFP i bede stosował na plamę na udzie oraz blizny i przebarwienia na plecach. A co do witamin i minerałów to w jakiej postaci je przyjmować. Jakieś maści czy po prostu z pożywienia ?
dimedicus

Re: dziwna plama na udzie

Post autor: dimedicus »

Na blizny są inne preparaty
Witaminy i minerały są najlepsze naturalne w pożywieniu ale można korzystać z gotowych zestawów.
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: dziwna plama na udzie

Post autor: grimzie »

czyli na plame na udzie oraz na przebarwienia na plecach stosowac maść Hydrocortisonum AFP, a na poprawę cery witaminy doustnie w pozywieniu i suplementach diety ?
dimedicus

Re: dziwna plama na udzie

Post autor: dimedicus »

Tak, Tak
grimzie
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2016, o 19:42

Re: dziwna plama na udzie

Post autor: grimzie »

bardzo dziękuje za porade. Kupię jutro maść i dam znać za jakiś czas jak z tą plamą . Pozdrawiam serdecznie :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post