Opuchnięte kręgi po ucisku na twardym, bóle przy staniu

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
kropka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2016, o 07:39

Opuchnięte kręgi po ucisku na twardym, bóle przy staniu

Post autor: kropka »

Witam,
Mam od pewnego czasu problem taki, ze jak opieram sie o jakies twarde male oparcie takie jak np oparcia wykorzystywane w kajakach to po okolo 20 minutach zaczyna mi sie robic opuchlizna. Mam tak za kazdym razem jak plywam kajakiem. Dzisiaj co najlepsze pojawilo sie po jedzie gokartem. O ile plywajac kajakiem czulem delikatny dyskomfort to w gokarcie fotel byl twardy ale w miare dobrze wyprofilowany. Opuchlizna raczej dotyczy 1-2 kregow, ktore pewnie byly najbardziej uciskane.
Chcialbym sie dowiedziec czy takie zjawisko jest normalne no i jak sobie z czym takim radzic radzic?
Co do samego kregoslupa raczej jest prosty. A bole plecow najbardziej mi doskwieraja przy dluzszym staniu ale nie zaliczam go do silnych... raczej uporczywych. Bol dotyczy wtedy raczej czesci piersiowej kregoslupa.
dimedicus

Re: Opuchnięte kręgi po ucisku na twardym, bóle przy staniu

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim rtg kręgosłupa.
Opis wskazuje na obrzęk limfatyczny i tu przyczyny mogą być pierwotne i wtórne.Może to być wada wrodzona która może się ujawnić po wielu latach życia.Inne przyczyny to np pasożyty,niewydolność żylna czy inne.
Tak, że bez badań trudno oceniać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post