Tłumaczenie badania z łaciny

Tłumaczenie na język polski, oraz interpretacja wyniku.
karolka570
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:44

Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: karolka570 »

Witam!
Jedyny portal, który tłumaczy z łaciny na zrozumiały język dla pacjenta
a chciałabym sie dowiedzieć co oznacza necrosis focalis telae adiposae
Pozdrawiam
budzicz
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2016, o 10:55

Re: Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: budzicz »

a wujek google nie pomoże ?;p ;P ;P
carboczar

Re: Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: carboczar »

Miejscowa martwica tkanki tłuszczowej
karolka570
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:44

Re: Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: karolka570 »

budzicz pisze:a wujek google nie pomoże ?;p
Jak na dermatologa, to niewiele potrafisz powiedzieć.
Lekarz powinien pomagać a nie odsyłać
carboczar, bardzo dziękuję za odpowiedź, opinia o waszym portalu nie jest przesadzona.
mam nadal pytania

czy może się odnawiać i czym jest spowodowana
carboczar

Re: Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: carboczar »

Może,nie ma reguły.Przyczyn moze byc wiele a mogą wynikać z wieku,zapaleń ostrych czy przewlekłych,bakterie ropotwórcze, czy zapalenia zakrzepowe żył powierzchownych,też po liposukcji czy inne przyczyny.
karolka570
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:44

Re: Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: karolka570 »

Witam, mam pytanie ponieważ jestem zaniepokojona gdyż po zabiegu i ponad miesięcznej przerwie zaczela mi leciieć krew z rany, małe plamienie ..
nie byłam jeszcze u lekarza chciałam zapytać czy to może być coś poważnego? Dziś zaczeła mi lecieć krew z odbytu na dodatek, proszę o pomoc
carboczar

Re: Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: carboczar »

Proszę napisać o co chodzi,nie wiem nawet co to był za zabieg.tłumaczenie badania po łacinie nie mówi co to był za zabieg.
Jakiego koloru jest krew?z odbytu i z rany?(kolor i czy jest widoczne w krwi ropa.jak wygląda rana?
karolka570
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:44

Re: Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: karolka570 »

Na pośladku miałam zgrubienie, wiec poszłam do lekarza który stwierdził , że jest to włókniak. Przeprowadzili mi zabieg, ale chirurdzy byli zdziwieni bo ten włókniak okazał sie większy niż myśleli. Gdy chodziłam na zmianę opatrunku okazało się też że doszło do zakażenia gronkowcem , dostałam jakieś tabletki i lekarz powiedział że wszystko jest w porządku. Po ponad miesięcznej przerwie zaczęło boleć rana jest lekko zaczerwieniona i malutki strupek, myślałam że może ten strupek odpadł i temu leciała krew. Dziś rano zaniepokoiłam się gdyż zaczęła mi lecieć krew z odbytu , ropy nie było a kolor krwi była czerwona
carboczar

Re: Tłumaczenie badania z łaciny

Post autor: carboczar »

Nie mogę ocenić bez osobistej wizyty,wszystko zależy od umiejscowienia i głębokości cięcia.Objaw może wskazywać na przetokę ale też może być dwie zupełnie niezależne przyczyny.W każdym razie takie krwawienie z rany pooperacyjnej po takim okresie jest niepokojące,dlatego proszę się udać do chirurga,nie ma co z tym zwlekać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post