Kołatanie serca

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
aneta
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 09:34

Kołatanie serca

Post autor: aneta »

Od kilku dni odczuwam szybsze bicie serca,a dokładnie zauważyłam,że kołatanie pojawiło sie gdy zaczęłam pic syrop dla dzieci i dorosłych na kaszel,przeziębienie,katar Actifed,który w składzie zawiera pseudoefedryny chlorowodorek.Czy to mogło spowodowac kołatania serca?
Mimo tego,że syrop odstawiłam i od wczoraj nie piję to kołatania nadal są szczególnie wieczorem.
dimedicus

Re: Kołatanie serca

Post autor: dimedicus »

Tak.Taki objaw może wystąpić jako skutek uboczny.Są to sporadyczne przypadki ale zaobserwowane.Może też być reakcja z innymi lekami o ile są stosowane.
aneta
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 09:34

Re: Kołatanie serca

Post autor: aneta »

Dziękuję.Leki inne biorę i są to rano na czczo Euthyrox 25, wieczorem po kolacji żelazo i przed snem tabl.anty Asubtella,a i 2 x dz Tran.
Jak długo po odstawieniu syropu może się utrzymywać szybsze i nierówne bicie serca?
dimedicus

Re: Kołatanie serca

Post autor: dimedicus »

Leki te nie wchodzą w interakcje z Actifed.Tak reakcja na Actifed nie powinna się utrzymywać jak góra 1-2.Pytanie tylko czy inne sytuacje nie miały wpływu na objawy kołotania.Euthyrox też może dawać takie objawy,tym bardziej że jest stosowana anty.a nie lubią się za bardzo.
aneta
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 09:34

Re: Kołatanie serca

Post autor: aneta »

Hmm? tez sobie pomyślałam o tych tabl.anty i wczoraj zapisałam się do ginekologa.Wizytę mam 11 marca czyli za tydzień.Jeżeli kołatanie będzie się utrzymywać jeszcze dzisiaj i jutro tzn,że anty muszę odstawić? (dzisiaj czuję sie jakby lepiej no ale zobaczymy cały dzień przede mną).
dimedicus

Re: Kołatanie serca

Post autor: dimedicus »

Jeśli objawy się będą powtarzać radzę się wstrzymać z anty.
aneta
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 09:34

Re: Kołatanie serca

Post autor: aneta »

Dzisiaj czuje się lepiej niż wczoraj więc możliwe,że to było po syropie Actifed,ale mam jeszcze jedno pytanko.Gdybym jednak poczuła sie gorzej i kołatania serca by wróciły to czy anty mogę sama odstawić,czy lepiej poczekać do wizyty lekarza i skończyć napoczęte opakowanie? (z tego opakowania zostało 10 tabl.anty).
dimedicus

Re: Kołatanie serca

Post autor: dimedicus »

Można odstawić tym bardziej że kilkudniowa przerwa nie będzie miała wpływu na zapobieganie.
aneta
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 09:34

Re: Kołatanie serca

Post autor: aneta »

Dziękuję :-)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post