Kolor moczu czerwowny! Parcie na pęcherz i częste sikanie

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Justyna090909
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2016, o 11:51

Kolor moczu czerwowny! Parcie na pęcherz i częste sikanie

Post autor: Justyna090909 »

Witam,
Dwa tygodnie temu trafiłam na sor z bardzo silnym bólem brzucha. Zdiagnozowano kolkę nerkową, choć lekarz nie był pewiem czy to to. Ból ustąpił dopiero po lekach podanych dożylnie. dostałam leki i skierowanie do urologa.. Wizytę mam dopiero za miesiąc. Natomiast w piątek cały dzień oddawałam mocz w kolorze czerwonym, chyba z krwią.Odczuwałam parcie na pęcherz, dyskomfort, ciągłą potrzebę oddawania moczu. Pojechałam do lekarza rodzinnego i dostałam leki na zapalenie pęcherza. Mocz jest już normalnego koloru ale parcie i ciągle wizyty w toalecie zostały. Nie wiem co się dzieje, jestem zaniepokojona gdyż nigdy wcześniej nie miałam takich objawów. Nie wiem czy to rzeczywiście tylko zapalenie pęcherza czy to związane z kamieniami czy to w ogóle coś innego.Mam 24 lata, i choruje na przewlekłe wzw b. Bardzo proszę o odpowiedź bo bardzo się martwię że coś jest nie tak.
wyniki badania moczu. badania ogólne: odczyn 6. 5, leukocyty 25/ul, erytrocyty 380/ul, kwas askorbinowy 20 mg, osad moczu: nabłonki płaskie pojedyncze, leukocyty 1-4 wpw, erytrocyty wyługowane 3-6 wpw, erytrocyty świeże 25-30 wpw, bakterie nieliczne. reszta w normie
dimedicus

Re: Kolor moczu czerwowny! Parcie na pęcherz i częste sikani

Post autor: dimedicus »

Nie wątpliwie występuje stan zapalny,bardzo możliwe,że z przyczyny kamicy.Nie znam wyniku usg,czy coś tam wyszło w opisie,chociaż nie zawsze da się wykryć złogi.W takiej sytuacji parcia na mocz,są normalne
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Kolor moczu czerwowny! Parcie na pęcherz i częste sikani

Post autor: haploxylon »

No tak, ja bym zaryzykował ,że to jest gwałtowne zapalenie dróg moczowych na tle wirusowym (to ta cholerna grypa teraz) a po kilku dniach mamy fazę bakteryjną i sprawa się trzyma.
Z doświadczenia wynika, że najskuteczniejszy jest antybiotyk Cipronex a po nich 3 saszetki Monuralu.
Piszę o tym, bo spotkałem się ze stosowaniem w takich razach augmentinu---co jest idiotyzmem absolutnym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post