Dieta dla skóry

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Dieta dla skóry

Post autor: Peter88 »

Widze, ze jestes ekspertem od dietetyki
Zaproponujesz jakaś diete która powinienem spozywać by jak najkorzystniejszy miała wpływ na cere?
By odbudowała sie?
By blizny szybciej znikały?
W sumie ja troche o tym wiem, ale może czegoś ciekawego od Ciebie sie dowiem;)
Dziekuje z góry.

Pozdrawiam
Dietka

Re: Dieta dla skóry

Post autor: Dietka »

Na początek proponuję picie herbatki z pokrzywy tak 3 szklanki w ciągu dnia przez tydzień+ dużo wody niegazowanej.Z tego co pamiętam masz niedoczynność tarczycy, więc zaleciłabym dodatkowo suplementację np bellissa cera lub sam cynk. ( bo przy niedoczynności składniki odzywcze z pokarmu słabiej się wchłaniają). W Twojej diecie nie może zabraknąć białka, które jest składnikiem budulcowym najlepiej jaja, twaróg, rośliny strączkowe, ryby ( mięso i wędliny ogranicz- nie maja dobrego wpływu na cerę). Spożywaj produkty bogate w witaminę C ( natka pietruszki, owoc dzikiej róży, porzeczka czarna, papryka, truskawki, kapusta itp), NNKT ( słonecznik, oliwa z oliwek, len, tran itp),A( tran, wątroba, żółtka jaj,pełne mleko i jego przetwory, morele, marchew),cynk ( ostrygi,otręby,pestki dyni,mięso wołowe, czosnek,orzechy drożdze,)witaminy z grB (głownie zboża, pieczywo pełnoziarniste, drożdże,zielone części roslin, wątroba),blonnik napoje probiotyczne, jogurty, kefiry.
Peter88
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:36

Re: Dieta dla skóry

Post autor: Peter88 »

Napewno coś wykorzystam z tego co mi napisałas i dziekuje za szybką odpowiedz:)
Dobra masz pamieć, ze pamietasz. ze mam niedoczynnosc tarczycy.

Jeszcze raz dziekuje.

Pozdrawiam
Dietka

Re: Dieta dla skóry

Post autor: Dietka »

Wiesz Peter można też ułożyć konkretny jadłospis na cały tydzień poprawiający stan cery ale to trochę trwa.Po 2 jadłospis układa się indywidualnie do danej osoby z uwzględnieniem aktywności fizycznej wieku, masy ciała , schorzeń itp..Tez mam niedoczynność i wiem po sobie jak ona wpływa na skórę i stan cery.Dlatego przy leczonej niedoczynności wszystko wraca do normy. A w Twoim przypadku dodatkowo bierzesz silne leki, które na pewno nie są przyjazne dla układu pokarmowego. Dlatego podstawą jest dieta lekkostrawna, mało cukru soli i produktów przetworzonych, polecam płatki owsiane i picie lnu mielonego- doskonale wpływają na żołądek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post