Operacje żylaków kończyn dolnych laserem

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
admin. med.

Operacje żylaków kończyn dolnych laserem

Post autor: admin. med. »

Zabieg taki nazywa się wewnątrz żylną laserową obliteracją żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej. Polega on na zamknięciu takiego naczynia przy wykorzystaniu energii cieplnej generowanej przez laser. Podstawą leczenia takich schorzeń jest pozbycie się tzw. refluxu, czyli nieprawidłowego kierunku przepływu krwi w długich odcinkach niewydolnych żył. Prowadzi to do nadciśnienia w dorzeczu niewydolnych naczyń i szeregu niekorzystnych zjawisk. Laserem zamykamy niewydolne żyły likwidując refluks. Po pewnym czasie zamknięta żyła włóknieje i całkowicie zanika.

Zabieg wygląda w ten sposób, że na nodze wykonuje się niewielkie nakłucie, przez które pod kontrolą USG wprowadza się do naczynia cienkie włókno światłowodowe. Następnie uruchamia się laser i powoli wycofuje włókno zamykając całą żyłę od samego ujścia. Ponieważ zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a czasem zewnątrzoponowym pacjent cały czas pozostaje przytomny.

Dla osób, które rozważają skorzystanie z tej metody ważne bez wątpienia będzie, że jest ona szeroko stosowana w Europie i obu Amerykach. Ponieważ jest to metoda mało inwazyjna zapewniony jest dobry efekt kosmetyczny, lepszy niż w zabiegach tradycyjnych, polegających na wyrywaniu niewydolnych żył za pomocą drucianej sondy. Pacjent szybciej też wraca do normalnej, codziennej aktywności.

Dodatkowo w wielu pracach naukowych z zakresu chirurgii naczyniowej podkreśla się kilkukrotnie mniejsze ryzyko nawrotu żylaków po operacji z użyciem lasera niż przy innych metodach.

Problem ten częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Na początku możemy odczuwać jedynie mało charakterystyczne objawy jak: pieczenie, świąd, skurcze mięśni, uczucie ciężkości lub zmęczenia nóg. W trakcie rozwoju choroby pojawiają się poszerzone naczynia siatkowate, żylaki, a wreszcie obrzęk i zmiany na skórze i pod nią, obrzęk kończyn. Nie leczone czasem prowadzą do wytworzenia owrzodzeń skóry i kalectwa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post