Zmiany po podaniu jodu.Czy jod pomógł czy jest gorzej?

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
krzga
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2016, o 07:48

Zmiany po podaniu jodu.Czy jod pomógł czy jest gorzej?

Post autor: krzga »

W listopadzie miałam podaną dawkę I-131 30mci z powodu wola guzowatego nadczynnego, tsh przed podaniem 0,335 ft4 0,89 (norma 0,7-1,4smilies/cool.gif. zrobiłam wyniki tsh 0,2901 ft4 bez zmian. Udałam się na wizytę do endokrynologa i cóż? usłyszałam, że tak może być, że tsh spada po podaniu jodu, Pani endo wykonała usg i napisała - na granicy PL i cieśni zmiana o mieszanej echogeniczności dł 14 mm, centralnie ognisko hypoechogenne 5 mm, bocznie zmiana 6 mm. Czy to oznacza, że jod mi nie pomógł, wręcz spowodował większe uwidocznienie się zmian guzowatych (nadmieniam, że na sierpień Pani endo wyznaczyła termin biopsji). Samopoczucie wydaje mi się gorsze, ale nie wiem czy to ze stresu, bo nie wiem co jest grane, po co ten jod był, czy faktycznie mi zaszkodził, bo jestem zmęczona i senna, bóle głowy i skaczące ciśnienie krwi - a miałam je uregulowane, gdyż od 10 lat regularnie zażywam leki. A jeszcze jedno - jestem bez leków tarczycowych.
dimedicus

Re: Zmiany po podaniu jodu.Czy jod pomógł czy jest gorzej?

Post autor: dimedicus »

Zgadza się,po podaniu jodu może być znaczny spadek.Badanie wskazuje na stan zapalny z obecnością zmian typu guzowatej.jest to wskazaniem do biopsji,Nie znam całości badań więc trudno oceniać co to może być.Wielkość nie jest specjalnie wielka więc powinienem to być guzek typu łagodnego.jednak biopsja dopiero wykaże co jest a w tej sytuacji nie ma potrzeby stosowania dodatkowego leczenia,tym bardziej że działanie jodu jeszcze trwa.
krzga
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2016, o 07:48

Re: Zmiany po podaniu jodu.Czy jod pomógł czy jest gorzej?

Post autor: krzga »

dziękuje za odpowiedź i pytanko, czy stan zapalny to naturalny objaw, czy trzeba z tym coś robić, czy do sierpnia mogę zaczekać, nadmieniam, że samopoczucie różne - raz jestem pełna życia i energii, a innym razem to tragedia,
carboczar

Re: Zmiany po podaniu jodu.Czy jod pomógł czy jest gorzej?

Post autor: carboczar »

Objaw przy tym stanie jest naturalny,tak będzie ze zmiennością nastrojów.Na obecną chwile tylko czekać do biopsji.Gdyby jednak wystąpiły jakieś podejrzane zaburzenia.Wówczas wskazane przyśpieszyć wizytę(jeśli jest możliwe)
krzga
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2016, o 07:48

Re: Zmiany po podaniu jodu.Czy jod pomógł czy jest gorzej?

Post autor: krzga »

Dziękuję za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post