Zielona, smierdzaca ropa I utrata sluchu w 80-90%

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Madzik165
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2016, o 10:30

Zielona, smierdzaca ropa I utrata sluchu w 80-90%

Post autor: Madzik165 »

Witam serdecznie. Prosze o pomoc. Mój problem polega na tym ze z lewego ucha od okolo 2 miesiecy wydobywa mi sie zielona, smierdzaca ropa, z kawalkami czegos bialego przypominajacego robaczki, czesto pojawia sie na patyczkach do uszu krew. Bylam z tym problemem 2 razy u lekarza w Holandii bo tu mieszkam. Stwierdził ze to bakteria. Przepisal lek I przeszlo na chwile. Ropa nie leciala ale such nadal slaby. Na te ucho nie slysze w okolo 80-90%. Jestem w 39 tyg ciazy I czekam az urodze zeby znów pójsc do lekarza. Dodam jeszcze ze gdy ucisne te ucho to czuje ze "odplywam" prosze o odpowiedz.
dimedicus

Re: Zielona, smierdzaca ropa I utrata sluchu w 80-90%

Post autor: dimedicus »

Powinna pani bezwzględnie zgłosić się do chirurga-laryngologa albo chociaż laryngologa.Jak tylko nastąpi rozwiązanie.
Na pewno jest stan bakteryjny.Trzeba wykonać badanie MRI i sprawdzić jak daleko się posunął stan chorobowy
Nie znam wyników badań ale taki stan ropny może spowodować nieodwracalne szkody w uchu ale i w kościach
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Zielona, smierdzaca ropa I utrata sluchu w 80-90%

Post autor: haploxylon »

czujesz że odpływasz, bo w pobliżu jest błędnik i on teraz jest w stanie podrażnienia--mamy stan zapalny przecież, i to zaawansowany.
Kłopot w tym,że będąc w ciąży nie bardzo można przywalać antybiotykiem w tabletkach na cały organizm.
Są różne metody lokalnego stosowania antybiotyku--czy masz podawane krople z antybiotykiem do tego ucha ? Krople, albo maści do wkładania . Ja szczególnie polecam taką maść 1% lub 2% maść z detreomycyną (Chlorampfenicol 2% oftalm.) --jak widać jest to wersja maści do oczu i ona jest bardziej polecana bo jest to wersjna doskonale oczyszczona /bo do oczu/; ale w sprzedaży jest taka ogólnego stosowania i tutaj ostatecznie też może być bo to do ucha :mrgreen:
Oczywiście są metody chałupnicze, ale tu widać ,że stan jest ciężki więc nie wiem czy to coś da.
Typowa metoda to włożenie do ucha kawałeczka liścia zwiniętego z geranium--to taka roślina która stoi na parapecie w doniczce.
Ja osobiście preferuję na kulkę z waty 2--3 krople olejku pichtowego (jest to olejek z jodły syberyjskiej do stosowania zewnętrznego) , ale może być i olejek eukaliptusowy -1-2 kropelka. No i chodzimy z taką watką w uchu. Trzymać się w cieple bo to jest teraz taka uszna grypa--tu też sporo ludzi tak ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post