Nadal utrzymuje się stan podgorączkowy i gorączkowy

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
beata0970b
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 8 gru 2015, o 07:44

Nadal utrzymuje się stan podgorączkowy i gorączkowy

Post autor: beata0970b »

Pisałam już na forum, ze syn ma utrzymujący się stan podgorączkowy od 3 tygodni.
Od rana jest 37,1 a wieczorem 37,8.

Lekarka stwierdziła wirus, druga to potwierdziła.
Miał robione badanie krwi z rozmazem,ob,crp,próby wątrobowe ,mocz i rtg klatki piersiowej.

Objawy budzace niepokój to ból kości i głowy ( jak temp.37,5 ).Ten ból kości pojawił sie od tygodnia.

Robiliśmy wymaz z gardła i wyszedł gronkowiec złocisty i paciorkowiec zieleniejacy.
sam wymaz nie jest do leczenia , ale z uwagi na tą temp. dostał antybiotyk augmentin na tydzień.

jeśli to nie pomoże to ma zostać położony do szpitala na badania.

Syn ma również bóle nóg,kolan,palcy- takie bóle często miał jak był młodszy , rok temu miał robiony rtg ,usg kolan,chodziłam z nim do reumatologa i wszystko było dobrze.

Mam prośbę czy może jakieś jeszcze badanie powinnam mu zrobić.
Zaczęło się niewinnie , gardło i stan podgorączkowy, ateraz 4 tydzień jest w domu i zadnej poprawy a nawet ciut gorzej bo doszły te bóle kosci.

Augmentin bierze 2 dni ale narazie bez poprawy.

pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc
dimedicus

Re: Nadal utrzymuje się stan podgorączkowy i gorączkowy

Post autor: dimedicus »

Antybiotyk nie działa tak od razu a odczucie jest po 3 dniach.Jeśli jednak leczenie nie przyniesie rezultatu też zalecał bym jednak hospitalizację.Szybkie badania i możliwość konsultacji z kilkoma lekarzami(to że boli głowa przy takim stanie,nie musi być niepokojące)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post