Zapalenie zatok...

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Styks
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2015, o 15:00

Zapalenie zatok...

Post autor: Styks »

Witam

Sprawa ma się tak, że od już bardzo dawna cierpię na katar, szczególnie zimą i w ogóle jak temperatury nie się powiedźmy letnie. Czasami też boli mnie to miejsce typowe dla zatok nad nosem. Jak wejdę z zimnego do gorącego to mi od razu leci z nosa, przy uprawianiu sportu praktycznie nie mogę oddychać przez nos bo jest on zapchany i też dokucza katar. W zasadzie to słabą mam drożność i zawsze 2 dziurki są przytkane i czuć opór. Mam stwierdzone przewlekłe zapalenie zatok, będę miał też zabieg prostowania przegrody. Mam uczucie, zalegania w gardle, kulki. Laryngolog stwierdził też zapalenie gardła, ale nie mam pewności czy faktycznie coś spływa i powoduje to uczucie w krtani/gardle. Nie dostałem skierowania na żadne badanie, tylko nasometin, płuczę też codziennie wieczorem zatoki irigasinem, a także przepisany mam anesteloc bo powiedziałem, że lecze się też u gastro i mam refluks. Czy to dobre leki, nie powinienem dostać antybiotyków? Czy ta operacja w znieczuleniu miejscowym nie będzie jakoś straszna? Lekko się obawiam bo rozumiem, że będę w pełni świadomy co się dzieje i jakoś tak dziwnie czuć co w nosie jest robione i czy krew nie będzie mi spływać do gardła w czasie zabiegu? I oddychanie tylko przez usta rozumiem?
A ta kula w gardle to już nie wiem lecze się na wszystko bo i refluks, zapalenie zołądka, niedługo powtarzam badania komplet tarczycowy i wdrażam też leczenie, a rano strasznie piecze gardło jakby mi ktoś zapalkę wrzucił i chrypkę mam. Już nie mam pomysłu do wszystkie pasuje to cholerstwo chyba już nie minie :? No i jeszcze jak przetre palcem język szczególnie tak od połowy do spustu przełyku czy ściankę gardła to mam taki zapach nawet nie umiem go sprecyzować, taki gorzki, zgniły. Coś między tym a jak to wyschnie to taki jakby leciutko acetonowy, czy coś, no nie umiem do niczego go porównać nawet. Czy to gastryczne,laryngologiczne czy coś od zębów może?
dimedicus

[Film] Zapalenie zatok

Post autor: dimedicus »

Styks pisze: Czy to gastryczne,laryngologiczne czy coś od zębów może?
może być od tego wszystkiego ale tu bardziej problem jest albo gastryczny albo laryngologiczny ale też i powiązany
Styks pisze: leciutko acetonowy
może być od żołądka ale też może wskazywać na problem z cukrem(wskazane badanie w kierunku cukrzycy)
Styks pisze: Czy ta operacja w znieczuleniu miejscowym nie będzie jakoś straszna? Lekko się obawiam bo rozumiem, że będę w pełni świadomy co się dzieje i jakoś tak dziwnie czuć co w nosie jest robione i czy krew nie będzie mi spływać do gardła w czasie zabiegu? I oddychanie tylko przez usta rozumiem?
włączę pełną informacje filmową jak taki zabieg przebiega:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post