Problemy po korekcji wzroku

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
adam196
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2015, o 12:42

Problemy po korekcji wzroku

Post autor: adam196 »

Witam.Od dziecka miałem astygmatyzm na obydwóch oczach( cylinder bez sfery OP+2,5 OL +2.0 i do tego była jeszcze oś ale dokładnie już nie pamiętam jaka).4 lata temu zdecydowałem się zrobić korektę wzroku.Wszystko byłoby dobrze lecz zaczęły się problemy z czytaniem małych literek(gazety,suwmiarka,metr itp.)Poszedłem więc do okulisty w mojej przychodni i podczas wizyty dostałem szoku.Pani okulistka dobrała mi takie oto szkła:
Do bliży
OP sfera +1.25 cylinder-1 oś 175
OL sfera+1.25 cylinder-0.5 oś 40

Przy tym jeszcze zadała dziwne pytanie typu: i z tą wadą co pan miał nie bał się pan robić korekty?Lecz gdy spytałem się czemu się pyta zbyła mnie i już wołała następnego pacjenta.O co jej chodziło?
Wyszło że astygmatyzm mi wrócił?Ale to jeszcze nic.Pojechałem więc 26 października 2010 r.do kliniki gdzie zrobili mi korektę i lekarz który mnie zbadał przepisał mi receptę( dodam że on robił mi korektę lewego oka,tydzień wcześniej prawe robił mi inny lekarz. ) :
Do bliży:
OP sfera +0.75
OL sfera +0.5 cylinder +0.5 oś 120


Potem 22 listopada 2010 r.miałem badania okresowe i okulistka w przychodni w moim miejscu pracy wypisała mi jeszcze inną recetę.
Do bliży:
OP sfera +1.0 cylinder+0.5 oś 85
OL sfera +1.0 cylinder+0.5 oś 130

Mówiłem jej że w klinice wybadali mi inaczej.Ona jednak bez jakiegokolwiek wyjaśnienia stwierdziła tylko że u niej wyszło tak i tyle.
I teraz moje pytanie o co tu chodzi.Trzech okulistów i trzy różne badania.Każde było wykonane na komputerze.Czyżby każdy komputer miał inne sposoby pomiaru?Wszystkie są z programem medycznym z jakimś certyfikatem.Każdy jednak robi inne badania?Ale co dziwne za każdym razem były po komputerze dobierane okulary.Najsłabiej widziałem w okularach dobieranych 22 października w klinice.Lekarz mi jednak powiedział że mocniejszych mi nie może dać.Pozostałe widziałem dobrze. Wybieram się teraz do okulistki która mnie prowadziła od dziecka(mam 46 lat).Ciekawe co ona mi powie.Chciałbym jednak aby doradzili mi coś fachowcy na tym forum.Proszę o wytłumaczenie mi tego zjawiska.Jakie okulary mam w końcu sobie zrobić.Nie jest to mały koszt więc mam dylemat.Czy to jeden ze skutków ubocznych korekty?
dimedicus

Re: Problemy po korekcji wzroku

Post autor: dimedicus »

To pierwsze badanie pominę, gdyż uważam je za niepoważne. Pozostałe dwa nie mają wielkiej różnicy i w zależności od aparatury mogą niewielkie różnice wystąpić(co niestety się zdarza)Niestety ale zmian nie ocenie, to już musi wykonać lekarz osobiście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post