Trójkostkowe złamanie podudzia lewego z podwichnięciem stopy

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
reniakaminska
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2016, o 18:51

Trójkostkowe złamanie podudzia lewego z podwichnięciem stopy

Post autor: reniakaminska »

W czerwcu 2015 r uległam wypadkowi wychodząc z autobusu. Przeszłam dwukrotną operację – pierwsza polegała na zespoleniu metalem, druga na usunięciu zespolenia. W dalszym ciągu ból stopy był bardzo silny a mój lekarz nie chciał dać skierowania na zdjęcie rtg, wiec zrobiłam to prywatnie. W sierpniu 2010r stan po złamaniu kostki przyśrodkowej i tylnej?- dużego stopnia osteoporoza elementów kostnych stopy i dystalnego odcinka podudzia o charakterze pourazowego zespołu sudecka, zmiany zwyrodnieniowe w stawie skokowym górnym i dolnym. W listopadzie 2010r znacznego stopnia plamisty zanik kostny kości stopy oraz dystalnych odcinków kości piszczelowej i strzałkowej. Lekarz co kilka miesięcy dawał jedynie skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne. Od kilku miesięcy poruszam się sama jedynie po mieszkaniu. Odległość jaka mogę pokonać to tylko 50 m. Noga bardzo boli i mam uczucie „że ból wyrywa mi kostki”. Przed tygodniem lekarz wreszcie dał mi skierowanie na badanie rezonansu magnetycznego. Badanie uwidoczniło zwiększoną ilość płynu w torebkach stawowych stawów: skokowego dolnego, skokowo-piętowego i skokowo-strzałkowego. Widoczny jest stan po złamaniu kostek stawu skokowego. Struktura kostna w miejscu blizn zniekształcona. Uwidoczniono wgniecenie powierzchni stawowej kości piszczelowej z uszkodzeniem chrząstki, która jest wąska z licznymi pęknięciami. Nasada dalsza kości piszczelowej z cechami obrzęku struktury kostnej- zmiany osteoporotyczne. Przy przedniej krawędzi powierzchni stawowej kości piszczelowej widoczne są zaburzenia pola magnetycznego – pozostałość metalu. Lekarz proponuje mi zabieg artroskopii, a później wstawienie endoprotezy. Na zabieg artroskopii musze czekać 7 mies., czy noga to wytrzyma? Czy konieczny jest zabieg artroskopii i operacja nogi i wstawienie endoprotezy, przecież to całkowicie usztywni moją nogę. Proszę o udzielenie pomocy i wskazanie mi stosownej kliniki lub szpitala, która zajmuje się tego typu sprawami. Codzienny ból nogi uniemożliwia mi codzienną egzystencję. Od środków przeciwbólowych mam kłopoty z wątrobą, samodzielnie stosuję żele przeciwbólowe i kąpiele wirowe, które na krótko, ale mi pomagają. Czy zdaniem Państwa kiedykolwiek będę mogła chodzić samodzielnie i ból minie?
Bardzo proszę o poradę
Z poważaniem
Meneus

Re: Trójkostkowe złamanie podudzia lewego z podwichnięciem s

Post autor: Meneus »

Endoproteza stawu skokowego nie usztywni całkowicie nogi.
Mogę ci polecić trzech moim zdaniem bardzo dobrych ortopedów z którymi możesz skonsultować wyniki badań, swego czasu osobiście miałem z nimi styczność i nigdy nie słyszałem żeby któryś z pacjentów na nich narzekał.
1. ppłk dr n. med. Stanisław Sosnowski jak go ostatnio widziałem to pracował w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy ale nie wiem czy jeszcze tam jest, szybciej można go zastać w Bydgoskim Klubie Sportów Gimnastycznych "Zawisza" jest tam prezesem klubu
Adres:
ul. Gdańska 163
85-915 Bydgoszcz
Kontakt:
tel/fax: /52/ 340-01-74
2. prof. dr n. med. Marek Marczyński ostatnio był ordynatorem w Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie teraz prawdopodobnie przyjmuje prywatnie w gabinecie ortopedycznym
Warszawa 02-849, ul. Krasnowolska 18a tel.
(22) 8991100 ale czy na pewno to nie wiem
3. dr Stefan Podesek teraz pracuje w Szpitalu Dziecięcym "Górka" w Busku Zdroju woj świętokrzyskie prywatnie przyjmuje prawdopodobnie Busko Zdrój 28-100, ul. Starkiewicza 1 tel. 041 370 34 12 a jeżeli nie będzie można dodzwonić się go gabinetu prywatnego, to można na oddział, jest ordynatorem Oddziału Ortopedii dla dorosłych.
Jak na razie to tyle mogę pomóc
reniakaminska
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2016, o 18:51

Trójkostkowe złamanie podudzia lewego z podwichnięciem stopy

Post autor: reniakaminska »

Witam
Bardzo dziękuje za informacje, na pewno skontaktuje się z dwoma pierwszymi lekarzami, natomiast lekarz Stefan Podesek leczył mnie przez rok czasu i niestety nie pomógł mi. Czekanie na wizyte u pana doktora i niepewnośc że przyjmie pacjenta to koszmar, tym bardziej, że ludzie przyjeżdżaja z bardzo daleka. Pan doktor jedynie zdiagnozował mój zespół sudecka, natomiast nie powiedział, ze operacja przeprowadzona w moim miescie była pomyłką, którą lecze juz od roku i siedmiu miesiecy. Byc może pan Podesek jest dobrym lekarzem, jednka stanowczo nie polecam w chorobach stawu skokowego i jego powikłaniach. Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post