Zwężenie szczeliny L5-S1

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Hcrespo
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, o 18:29

Zwężenie szczeliny L5-S1

Post autor: Hcrespo »

Witam, mam 21lat i pare dni temu stwierdzono u mnie zwężenie szczeliny L5-S1. Zrobiłem RTG ze względu na ból w okolicach krzyża, po lewej stronie, który pojawił się w momencie, gdy próbowałem się rozciągnąć (niefortunnie).
Dodam, że od kilku lat strzelają mi stawy, czasami zdrętwieją i wtedy muszę się rozciągnąc, by staw strzelił i "wskoczył na swoje miejsce". W tym przypadku było podobnie, odczułem dyskomfort i chcąc rozciągnąć ten odcinek poczułem większy ból, który towarzyszy mi do dziś zresztą, czyli od jakis 2 tygodni. Jest to może bardziej dyskomfort, łaskotanie, które czasami wymusza na mnie dalsze rozciąganie tej częsci pleców, jednak bezskutecznie. Ból nie ustępuje, a ja nie wiem co robić. Próbowałem maści rozgrzewające itp.,ale nie działa, niestety. Po badaniu zaobserwowałem również, że mam problemy z grą w piłkę nożną, a mianowicie, że podczas kopania piłki czuje w tym miejscu ból i grę muszę przerwać. Początkowo myslałem, że to ze względu na kilku miesięczną przerwe, jednak teraz wątpie by było to przyczyną.
Tak jak napisałem wcześniej lekarze na opisie zdjęcia pisali, iż mam zwężenie szczeliny L5-S1. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym to polega? Lekarz powiedział, że nie moge wykonywać prac fizycznych, budowlanych, zalecił basen. Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat tego co mi dolega, jak moge temu przeciwdziałać?
Meneus

Re: Zwężenie szczeliny L5-S1

Post autor: Meneus »

Zwężenie szczeliny międzykręgowej może sugerować zmiany zwyrodnieniowe dysku, przeciwdziałać można rehabilitacją, fizykoterapią i tak jak zalecił lekarz basenem. Ciężkich prac fizycznych nie wykonywać, nie podnosić ciężarów.
Hcrespo
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, o 18:29

Re: Zwężenie szczeliny L5-S1

Post autor: Hcrespo »

Rozumiem, ale czy możesz podać konkretne ćwiczenia jakie poza pływaniem mogę wykonywać? Czy jest to jednak sprawa indywidualna?
Meneus

Re: Zwężenie szczeliny L5-S1

Post autor: Meneus »

Ogólnie to ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i pośladków, proponuję udać się po skierowanie do poradni rehabilitacyjnej tam wyznaczą ćwiczenia w oparciu o posiadane badania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post