Refluks żołądkowy

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
takatam
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, o 18:30

Refluks żołądkowy

Post autor: takatam »

Od ponad pół roku męczy mnie niesamowity refluks. Zaczęło się odkąd zmieniłam pracę. Najpierw były częste, lekkie odbijania, nawet jak dlugo nic nie jadłam. Potem zaczął mnie palić przełyk i gardło. Teraz odbija mi się bardzo często, mocno, nawet po zwykłej wodzie. Nie ma przy tym żadnego smaku, czy zapachu, ale czasem wraz z odbijaniem cofa mi się do gardła kwas. Zdarza się też, że gdy się nachylę, to też się kwas cofa. Jest coraz gorzej, ale leki na żolądek, nawet w małych dawkach już po godzinie wywołują u mnie silne biegunki, osłabienie mięśni, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, wrażenie, że zaraz zemdleję, dezorientację, więc nie mogę ich za bardzo brać.

Ciekawi mnie czy to może mieć związek ze zmianą pracy. Pracowałam wcześniej w markecie, cały dzień na nogach, w ruchu i takich problemów nie było. Od kiedy zmieniłam pracę na siedzącą i w związku z tym prowadzę siedzący tryb życia, zaczęły się problemy, do tego jeszcze przytyłam i teraz mam już 1 stopień otyłości. Nie znalazłam w internecie za wiele informacji na ten temat, więc pytam tu. Czy siedzący tryb życia może wywołać aż tak uciążliwy refluks? Praktycznie bezustannie czuję palenie w gardle, najgorzej jest rano, budzę się z bólem gardła i dopiero jak coś zjem i wypiję, to trochę się ten ból zmniejsza. Do tego te ciągłe odbijania, wstyd do ludzi wyjść ;/ Wiem, że otyłość na pewno może być przyczyną refluksu, ale czy do tego siedzenie cały dzień na tyłku także może to zaostrzać?
Nie piję gazowanych napojów, nie jem kwaśnych rzeczy, pilnuję diety itp. Ale nic się nie poprawia.
Czy ewentualnie jakieś leki osłonowe by pomogły skoro tych typowych na receptę brać nie mogę ze względu na działania uboczne?
andrejowski
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2016, o 18:08

Re: Refluks żołądkowy

Post autor: andrejowski »

Ja po wykryciu refluksu brałam debridat syrop. Bardzo mi pomógł. Obecnie nie ma już takich problemów, jem normalnie. Mimo to często miewam zgagę i po wypiciu alkoholu nawet małej dawki wymiotuję... Otyłość na pewno pogłębia Twój problem, siedzący tryb także. Najlepiej jakbyś zaczęła ćwiczyć. Dużo to pomoże, a na zgage staraj się brać ranigast. Bierz zaraz jak czujesz, że się zbliża. Ja tak robię i co jakiś czas mam spokój na długo. Po pewnym czasie wraca, ale już jest coraz lepiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post