Niski poziom cukru

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Monika30
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, o 10:21

Niski poziom cukru

Post autor: Monika30 »

Witam,

Mam 3 letnią córeczkę. Bardzo często choruje. Najczęściej gorączka i podwyższone CRP - lekarze jednak nie znajdują stanu zapalenego. Z informacji z ostatniego półrocza:
- od września chodzi do przedszkola (tydzień chodzi - tydznień nie, lub 2 tygodnie przechodzi a 2 siedzi w domu chora)
- stwierdzone choroby to nie są przeziębienia, gryby czy inne wirusy, zazwyczaj lekki katar i kaszel
- zawsze występuje gorączka i podwyższone CRP,
- cały grudzień siedziała w domu i była zdrowa, mieliśmy wtedy całą serię badań z których wyszło:
* niski poziom cukru (1 badanie 38, 2 badanie 98, 3 badanie 76, 4 badanie 62, 5 badanie 63)
* stwierdzona anemia
* ślady bakterii w moczu, ale nie na tyle duże by się nimi zająć (w normie, przy granicy)
* zrobione prześwietlenie jamy brzusznej - napisano tylko "niepełny pęcherz moczowy"- a cała reszta, czyli trzustka, wątroba, jelita, nerki - wszyskto ok
Z rzeczy które zaobserwowałam u córki jeszcze:
- jak sika naciska na pisiurkę, ale twierdzi, że ją nie boli
- co jakiś czas w stolcu można zauważyć białe ślady - takie białe plamki i raczej nie ma to związku z tym co je
- nie ma apetytu, jest ogólnie nie jadkiem, waży niecałe 13 kg, raz sobie poje i sama poprosi o jedzenie, albo upomina się o obiad, ale częściej to każdy posiłek to jest ciężka sprawa (namawianie, zmuszanie)
- mam wrażenie że śmierdzi, pomimo, że ją okąpię lub umyję to mam wrażenie że jej pot ma dziwny, nieprzyjemny zapach (ale to nie zawsze, tylko czasami, 1 dzień ok, następny wydaje się dziwny, poza tym, jak bardzo może pocić się 3-latka

Co mam zrobić? Z jednej strony fajnie, że lekarze mówią że dziecku nic nie ma i mam czekać aż się coś będzie działo, z drugiej strony widzę że coś jest z dzieckiem nie tak, ale nie wiem gdzie już mam z nią iść i jakie badania jeszcze wykonać. Była badana przez 3 niezależnych pediatrów i każdy stwierdził, że dziecko jest zdrowe pomimo złych badań. Badania były kilkakrotnie powtarzane i zmienia się tylko CRP i cukier - raz jest w normie raz nie.

Proszę wkarzcie, co jeszcze mogę zrobić.
carboczar

Re: Niski poziom cukru

Post autor: carboczar »

Czy wykonano badania pod katem pasożytów,badanie kału,tarczycy?
Monika30
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, o 10:21

Re: Niski poziom cukru

Post autor: Monika30 »

Kał tak, nic nie wyszło. Tarczyca nie była badana. Czy w takim razie mam iść po skierowanie do endokrynologa? Miała robiona TSH, czy jakoś tak, ale rok temu i było w porządku (wtedy było to związane z powiększoną brodawką piersiową - też była robiona cała seria badań i nic nie znaleźli. Powiedzieli, że to z czasem zniknie, tylko jakoś nie znikło. Brodawka dalej jest powiększona, niewiele, ale raz jest bardziej a raz mniej nabrzmiała) Czy mam teraz ponowić te badania na tarczycę?
carboczar

Re: Niski poziom cukru

Post autor: carboczar »

Proszę podać badania krwi(z normami dla danego labo)wyniki usg.Czy do końca diagnozowano ta brodawkę?Czy przeprowadzono jakieś badania hormonalne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post