Prosze o interpretacje krwi

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
Dietka

Prosze o interpretacje krwi

Post autor: Dietka »

Proszę o interpretacje krwi 67 letniego mężczyzny

RCB 5 ( 4,7-6,10)
HGB 15,8 (14-18)
HCT 44,7 (42-52)
MCV 88,3 ( 80-100)
MCH 31,2 (26-34)
MCHC 35,3 (33-37)
RDW-CV 13,6 (11,5-16)
RDW-SD 39,8 (37-46)
WBC 8,4 ( 4-10,8)
LYM 2,6 (1,5-4)
MXD 0,5 (0,2-1,0)
NEU 5,3 ( 2,0-7,5)
LYM % 30,6% ( 20-40)
MXD% 6,6% ( 2-10)
NEU % 62,8% ( 40-70)
PLT 167 ( 130-140)
PDW 8,7 ( 9-14)
MPV 8,1 ( 7,6- 10,8)
P-LCR 12,0% ( 15-35)
I wynik KREAT E 0.91 ( 0,7- 1,36)
Moj tato od 2 tygodni skarzy się na ból podczas oddawania moczu, był u lekarza brał antybiotyk, który nie pomógł. W badaniu moczu - wykryto krew i białka. Miał tez robione USG jamy brzusznej ,którego wyniku jeszcze nie mam ale lekarz stwierdził powiększenie gruczołu krokowego. Dodam że mój tato pod wieczór gorączkuje( temp. 38-39).Proszę o jakąs rade jak mu pomóc. Z góry dziękuje
dimedicus

Re: Prosze o interpretacje krwi

Post autor: dimedicus »

Wyniki krwi są dobre,czy w badaniu krwi robiono PSA.Obecność krwi i białka wskazuje na stan zapalny i bardzo możliwe że występują kamienie.A dlaczego nie ma badania z usg,wynik jest od razu?Na razie radzę dużo pić tak jak przy zapaleniu bakteryjnym układu moczowego.Objawy raczej wynikają z tego stanu,samo powiększenie gk nie powinno dawać takich objawów,chyba że przyczyna jest inna.
Dietka

Re: Prosze o interpretacje krwi

Post autor: Dietka »

W badaniu nie robiono PSA z tego co wiem. Tato mówił że nie ma wyniku usg( nie wiem może sie wstydził, albo nie chciał mnie martwić). Dziś mi pokazał zdjęcie i opis usg, którego treść jest następująca:
Duża ilość gazów w jelitach utrudnia badanie. Trzustka przesłonięta. Aorta brzuszna i jej okolice widoczne fragmentarycznie, niezmienione. Watroba i śledziona niepowiększone, jednorodne, o prawidłowej echogeniczności. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. Drogi żólciowe i wrotne nieposzerzone. Obie nerki połozone typowo ,prawidłowej wielkosci,o prawidłowym zroznicowaniu korowo-rdzeniowym. UKM-e obu nerek nieposzerzone, bez złogów. Pecherz moczoy wypełniony, gładki. Gruczoł krokowy miernie powiekszony, o wymiarach ok.48x44x41mm.
Dodam że tato ma znowu gorączkę którą zbija nurofenem forte, mowi że go wszystko boli w srodku.W tygodniu ma iść do urologa. Dziękuję. Jak będe coś wiedziec wiecej to sie odezwę.Pozdrawiam serdecznie
dimedicus

Re: Prosze o interpretacje krwi

Post autor: dimedicus »

Objawy nie wynikają z gk.Wynik badania usg nie wskazuje na zmiany,należy sądzić że przyczyną może być Zespół Jelita Drażliwego(ZJD, IBS)Wyniki badań usg wówczas są dobre a można zauważyć w obrazie usg obecność gazów w jelitach,ich nagromadzenie powoduje nieprzyjemne bóle,czasem też wzrost temperatury ciała.Proszę napisać czy są wzdęcia,burczenie w brzuchu,przelewania,zgaga,pieczenie w przełyku,zatykania w płucach i duszności w klatce piersiowej?Czy tata pali,stosuje używki(kawa,alkohol,mocne herbaty)jak jada czy tłusto,ostro i pikantnie?Stresy?
Dietka

Re: Prosze o interpretacje krwi

Post autor: Dietka »

Tata nie pije kawy alkoholu mocnych herbat, nie pali. Ma podwyższone ciśnienie odkąd pamiętam. Je często w ciągu dnia, ma wzdęcia jak nic nie zje przez 2 godziny mówi że czuje ssanie w żołądku ( ogólnie je bardzo dużo a nie tyje)zgagi nie ma burczenie owszem i przelewanie też.
Nie wiem czy to ma związek ale od 1,5 miesiąca coś mu dolega. Miał od zęba napuchnięta twarz, gorączka antybiotyk- po tygodniu leczenia przeszło. Za 2 tygodnie gorączka dreszcze trwało to 3-4 dni. Od 2 tygodni problem z oddawaniem moczu, bóle, gorączka, która ciągle się utrzymuje.
dimedicus

Re: Prosze o interpretacje krwi

Post autor: dimedicus »

Nie zawsze w badaniu usg można zaobserwować obecność kamieni,stan ten mógł powstać w układzie moczowym od infekcji zęba bardzo możliwe że również powikłania gastryczne od tego.Sądzę,że można powtórzy leczenie antybiotykiem ale z osłonami i probiotykami,można wdrożyć do tego Żuravit oraz espumisan(4-5 x dn po 6 kapsułek.Posiłki i dieta odpowiednio ułożona(5-6 x dziennie w małych ilościach)Sama wiesz jaka.Tak na wszelki przypadek badanie na pasożyty.
Dietka

Re: Prosze o interpretacje krwi

Post autor: Dietka »

Dziękuje bardzo.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post