Cysty a nasienie

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Gregg1991
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2016, o 18:15

Cysty a nasienie

Post autor: Gregg1991 »

Witam, 2 lata temu w wieku 17lat trafiłem do szpitala z podejrzeniem skrętu lewego jądra. Zaczęło się w nocy: lekki ból, skurcze i nietypowe ułożenie, w obawie przed martwicą nie zwlekając udałem się na badanie USG z następującym wynikiem:
Badanie USG worka mosznowego met. Dopplera: kształt, wielkość, echogeniczność i unaczynienie jąder prawidłowe. Nieznacznie, obustronnie powiększone są głowy najądrzy. Po str. prawej torbielka o śr. 6mm, po lewej 5mm. Naczynia żylne w lewym powrózku nasiennym o sr. 1,7mm i ulegają poszerzeniu podczas próby Valsalvy do 2,5mm. Po str. prawej prawidłowe. Obustronnie w worku mosznowym składowa ilość wolnego płynu. Pachwiny wolne.
Ból na miejscu minął, wszystko wróciło do normy i w sumie było to niezależne od wyniku badania. Zalecenie lekarki ograniczyły się do seksu (w jakiejkolwiek formie), chociaż wcześniej tego nie robiłem, ?być może stąd ten ból? . Wyczytałem że torbiel to forma łagodnego nowotworu, nie wiem czy powinienem się martwić bo ten problem dalej występuje i czym mogą skutkować powiększone głowy najądrzy? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
dimedicus

Re: Cysty a nasienie

Post autor: dimedicus »

Obecnie nie ma powodu do niepokoju,wystarczy obserwacja i kontrola za pół roku.Jeśli zmiany będą się powiększać wskazany zabieg
Gregg1991
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2016, o 18:15

Re: Cysty a nasienie

Post autor: Gregg1991 »

Rozumiem że sama obecność torbieli to nic groźnego. A na czym miała by polegać obserwacja najądrzy? Przyznam że dosyć często odczuwam u obu takie swędzenie, jakby nabrzmiewały. Jednak stronię od prób wyczucia zmian, ponieważ na samą myśl mam ciarki.
dimedicus

Re: Cysty a nasienie

Post autor: dimedicus »

Takie małe torbieli nie wymagają interwencji.Jak zaznaczono,wystarczy okresowa kontrola usg.(2 x w roku a następnie jeśli nie będzie zmian co rok itd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post