Drętwienie ciała po operacji kręgosłupa

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
conram
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2016, o 18:18

Drętwienie ciała po operacji kręgosłupa

Post autor: conram »

Bardzo proszę o pomoc, gdyż od półtora roku błąkam się pomiędzy specjalistami i nikt nie może mi pomóc, swoją niemoc kwitując iż mam nie kliniczne objawy :
- miałem operację w odcinku lędźwiowym w wyniku której rezonans po operacyjny stwierdza : sygnał w obrębie krążków mkk na tych poziomach obniżony w sekwencjach T2 zależnych jak w przypadku zmian zwyrodnieniowych - dehydratacja. Niewielkie wypukliny krążków mk widoczne na tych poziomach. Laminektomia L4 i L5, blizna w tylnej części kanału kręgowego. Blizna widoczna jest również na poziomie L4-L5 po stronie lewej, w tej okolicy blizna obejmuje korzeń rdzeniowy (wzmocnienie po podaniu środka kontrastowego w obrębie blizny). Na poziomie L5-S1 blizna jedynie w tylnej części kanału kręgowego, korzenie rdzeniowe wolne. Podobnie obraz MRI na poziomie L3-L4 bez zmian bliznowatych obejmujących korzenie nerwowe. Wyostrzenia krawędzi kręgów lędźwiowych na poziomach L3-L4, L4-L5, L5-S1. Sygnał płynu w stawach mk na poziomie L3-L4, L4-L5, zmiany po stronie lewej - wysięk, Innych zmian nie uwidoczniono,
- rezonans odcinka piersiowego stwierdza : na poziomie Th8-Th9 duża centralna przepuklina krążka mk wpuklająca się do kanału kręgowego na głębokość ok 6 mm, przepuklina uciska rdzeń kręgowy. W obrębie końcowego odcinka rdzenia kręgowego podwyższony sygnał w sekwencji T2 zależnej na długości około 1,5 cm. Widoczne wzmocnienie w obrębie rdzenia kręgowego w tym miejscu po podaniu środka kontrastowego
- rezonans głowy stwierdza : w obrębie substancji białej około komorowej pojedyncze ogniska o podwyższonym sygnale w sekwencjach z długim czasem TR jak w przypadku zmian demielinizacyjnych. Zmiany widoczne głównie w okolicach trójkątów komór bocznych, pojedyncze ognisko wielkości 5 mm przykomorowo po stronie prawej, kilka bardzo drobnych ognisk rozsianych w obu półkulach mózgu. Podnamiotowo zmian ognisk nie uwidoczniono. Ognisk demielinizacyjnych w typowej lokalizacji i morfologi dla SM nie uwidoczniono. Obszarów ograniczonej dyfuzji nie uwidoczniono. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego obszarów nadmiernego gromadzenia kontrastu nie uwidoczniono. W tylnej części śródmózgowia po stronie lewej w okolicy zbiornika okalającego niewielki tłuszczak, zmiana wielkości około 0,7 cm. Torbiele w dnie zatok szczękowych.
Moje dolegliwości : drętwienie i mrowienie stóp, podczas siedzenia ucisk na kostki, drętwienie nóg od tyłu, bardzo mocne drętwienie okolic krocza, problemy z mikcją i defekacją, szczególnie z mikcją, problemy ze stabilizacją, od półtora roku leczenie : baclofen, neurontin, scopolan, leki przeciwbólowe i moczopędne, ponieważ podobno nie mam objawów klinicznych dlatego neurochirurdzy nie wiedzą co mi jest i ostatecznie proponują mi operację kręgosłupa piersiowego, z uwagi na powagę tej operacji (rozcinanie żeber, spuszczanie płuca) bardzo się boje tej operacji tym bardziej iż neurochirurdzy nie są pewni czy w ogóle ta operacja jest mi potrzebna. Pytanie czy naprawdę jestem kosmitą, czy też moje objawy jednak da się zaklasyfikować, i ukierunkować leczenie.
dimedicus

Re: Drętwienie ciała po operacji kręgosłupa

Post autor: dimedicus »

Może nie tyle kosmitą ale takiej ilości zmian,raczej trudno spotkać.Musi pan mieć co najmniej ze 40 lat.
conram
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2016, o 18:18

Re: Drętwienie ciała po operacji kręgosłupa

Post autor: conram »

Dziękuje za odpowiedź, proszę o ukierunkowanie o którą cześć kręgosłupa chodzi ?, byłem u wielu neurochirurgów (podobno dobrych) jednakże to oni nademną gdybają, a ja niechciałbym poddać się kolejnej operacji obarczonej niewiadomą, tym bardziej że po operacji kręgosłupa piersiowego można utracić władzę w nogach, jeszcze raz dziękuje za komentarz
dimedicus

Re: Drętwienie ciała po operacji kręgosłupa

Post autor: dimedicus »

Na podstawie tylko opisu nikt nie podejmie się jednoznacznej oceny.Tu wskazane są pogląd badania(zdjęcia). Lekarze na miejscu nie mogą ocenić(widząc)a ja w ciemno...!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post