Chłodna woda na basenie a częste oddawanie moczu

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Katja
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2016, o 01:04

Chłodna woda na basenie a częste oddawanie moczu

Post autor: Katja »

Witam, Mój problem jest następujący: Latem tego roku spędziłam 3 godziny na basenie otwartym, dużo pływając. W trakcie tych 3 godzin 5 razy zmuszona byłam skorzystać z toalety, żeby oddać mocz (normalne porcje moczu). Podczas tych 3 godzin naprawdę niewiele piłam.Woda w basenie była dość chłodna, ale nie nadmiernie. Teraz zimą korzystam z basenu krytego. Woda w basenie jest nieporównywalnie cieplejsza niż w basenie otwartym, mój problem jest jednak podobny. Po powrocie do domu wciąż ganiam do toalety. Nie jest to chyba stan zapalny, przy oddawaniu moczu nie czuję żadnego bólu. Wyniki krwi i moczu mam w normie.
Ponadto również kiedy nie chodzę na basen mam ostatnio problem: gdy jestem poza domem - wytrzymuję około 0,5 - 1 godziny bez toalety. Po czym zaczyna się wyścig z czasem - niekiedy dopadam toalety dosłownie w ostatniej chwili. Ostatnio pijałam tylko zioła: rumianek, skrzyp, sporadycznie pokrzywę oraz często mleko i kefiry. Teraz od kilku dni zaczęłam pić również herbatę.
Kiedyś robiłam już w związku z podobnymi dolegliwościami posiew moczu. Dostałam od lekarza jakiś jednorazowy preparat odkażający (?), mój problem jednak pozostał i utrzymuje się latami. Bardzo mnie to niepokoi. Co mam robić?
dimedicus

Re: Chłodna woda na basenie a częste oddawanie moczu

Post autor: dimedicus »

Częstomocz, zwykle ma przyczyny infekcyjne, które mogą z czasem przejść w nawracające infekcje układu moczowego,jest konieczne nie tylko ogólne badanie moczy ale też wykonanie posiewu mimo że w badaniu ogólnym moczu nie stwierdzamy bakterii.
Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna częstomoczu, bywa,że występuje bezbakteryjne zapalenie układu moczowego,które jest trudniejsze do ustalenia i dłużej się leczy.
Katja pisze:Dostałam od lekarza jakiś jednorazowy preparat odkażający (?), mój problem jednak pozostał i utrzymuje się latami.
nieprofesjonalne leczenie,powinno się wykonać dokładniejsza diagnostykę również po leczeniu,skoro są nawroty.
Niestety i pani nie zadbała o drążenie problemy
Dalej przyczynna może mieć tło psychosomatyczne, myślenie o tym sprawia,że psychicznie się pani nastawia że tak będzie co tylko pogłębia objawy.
Jak podejrzewam jest pani osobą współżyjącą seksualnie, i tu może być przyczyna,jakieś stany zapalne,zmiany ginekologiczne.Wskazane i pod tym kierunkiem sprawdzić.
Jeśli tu wszystko zawiedzie w diagnostyce,wskazane będzie wykonać dokładniejsze badania,być może są jakieś inne przyczyny chorobowe,o których pani nie wie i nie odczuwa.
Więc na początek lek ogólny i wykonanie badania moczu + posiew oraz usg jamy brzusznej
Po badaniu: Wdrożyć Żurawit,dokładnie wg ulotki(można nabyć bez Rp)
Jak będą wyniki, zobaczymy co dalej
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Chłodna woda na basenie a częste oddawanie moczu

Post autor: haploxylon »

To nie temp.wody ale bakterie z basenu są zwykle powodem takich dolegliwości.
Też stawiam na bakteriozę=zapalenie odbakteryjne.
Radzę poczytać na forum Regulamin forum zabrania odsyłania do innych stron

Co do posiewów, to ważne jest JAKIE laboratorium je robi--musi być dobre i drogie.Zwykle wyniki posiewów płaconych po 40 złotych są do D.
Cena dobrego posiewu to od 80--do 120 złotych; chodzi o pożywki które są tu używane.

Cały problem można zdiagnozować samemu: bez recepty kupujemy neofuragin i brać 2 x dziennie po 1/2 tabl przez miesiąc--obserwować efekty; gdy jest lepiej to są to bakterie.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, o 19:44 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: administrator med.
Katja
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2016, o 01:04

Re: Chłodna woda na basenie a częste oddawanie moczu

Post autor: Katja »

Bardzo dziękuję za ocenę mojej sytuacji. Chciałabym uzupełnić moje pytanie: wczoraj w nocy, po napisaniu mojego postu, dostałam bardzo silnych bólów podbrzusza. Okolica na oko jakby właśnie pęcherza. To zdarzyło się co prawda po raz pierwszy, ale już od lat mam dziwne wrażenie, że z tą okolicą mojego ciała coś nie gra. Dziwnie "czuję" tę część mojego ciała, tak, jakby tam coś tkwiło. Dolegliwości wcześniej nie bólowe, ale właśnie trudne do określenia. Od lat te same problemy z ganianiem do toalety na wyścigi. Czuję się jak ostatnia ruina człowieka. Czy mogłabym prosić o ponowne spojrzenie medyczne na mnie i na te dolegliwości?

Posiew moczu i usg jamy brzusznej zamierzam wykonać w nadchodzącym tygodniu - w dobrym laboratorium - wielkie dzięki.
dimedicus

Re: Chłodna woda na basenie a częste oddawanie moczu

Post autor: dimedicus »

Katja pisze:wczoraj w nocy, po napisaniu mojego postu, dostałam bardzo silnych bólów podbrzusza
O tym już pisałem, nie bez przyczyny zaznaczyłem sprawy gino. oraz zaznaczyłem jakie wykonać badania.
Bez tego nie ruszymy w diagnozowaniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post