Ból kregosłupa prosze o interpretacje wyników rezonansu

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
bolekkk3
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2016, o 22:33

Ból kregosłupa prosze o interpretacje wyników rezonansu

Post autor: bolekkk3 »

Od dłuższego czasu mam ból w prawej stronie pleców w odcinku ledźwiowym nasila sie przy wykonywaniu czynnośći np. leżac podnoszę lewa noga i czuje kłucie jest to tez przy przy wstawaniu schylaniu sie albo np. jak siedze jadąc samochodem zginam głowe tak zeby broda dotykała klatki piersiowej to wchodze w ten ból czuje jak sie tam cos naciaga i kłuje tak sie zastanawiam czy to moze byc ból mieśnia np. prostownika grzebietu czy jakiegos inneg?? wiem ze z wynikiem musze tez udac sie do lekarza własnie szukam którego ustalam wizyty ale tez chce wiedziec jak najwiecej o tym problemie bo zamierzam sie za to wziąć. mam za sobą troche stażu na siłowni jak i obecnie jestem kierowcą wiec mysle ze to moze byc przyczyna obecnie nie cwicze bo co troche przejdzie jak chce zaczac oczywiscie od rozciagania to zaraz znowu na drugi dzien zaczyna kłuc czuje to wszystko bardziej tak wiec nie wiem czy jakies zapelanie jest czy co, z góry dziekuje za odp. a czy rezonans jak by było zapalenie to pokaże czy nie ? opis poniżej

Lordoza lędźwiowa zniesiona
Nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów w odcinku Th11-S1.
Na poziomie L3/L4 dotrzonowa , doogonowa pjm z niewielką strefą obrzęku blaszki granicznej trzonu kręgu L4.
Cechu dehydatacji krążka mk i nieznacznie zwiększona ilość płynu w prawym stawie mk.
Na poziomie L5/S1 niewielka , centralna pjm bez cech modelowania worka oponowego,
otwory mk zweżone w wyniku obniżenia wysokości przestrzeni mk, bez cech ucisku nn.
rdzeniowych L5. Dehydratacja krążka mk.
W odcinku krzyzowo ledzwiowym pojedyncze torbiele okołokorzeniowe.
Poza tym zarysy kanału kręgowego w zobrazowanym zakresie gładkie, pozostałe otwory mk
bez istotnych zwęzeń.
Wysokości trzonów kręgów i przestrzeni mk objętych badaniem prawidłowe, sygnał kregów i pozostałych krązków mk niezmieniony.
Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kregowego niezmieniony.
dimedicus

Re: Ból kregosłupa prosze o interpretacje wyników rezonansu

Post autor: dimedicus »

Zmiany odkształceniowe kręgosłupa ze zmianami degeneracyjnymi w odcinku piersiowo-krzyżowym.
Z obecnością torbieli w odcinku lędźwiowym(szkoda,że nie oznaczono wielkości,podejrzewam,że niewielkie)
Jako leczenie wskazane zastosować na tym etapie leczenie farmakologiczne oraz uzupełniające niefarmakologiczne(rehabilitacja) Jeśli nie będzie zadowalających rezultatów,wskazane będzie przeprowadzenie odbarczenia i usunięcia torbieli
Jest pan kierowcą a więc takie zmiany mogą wynikać z rodzaju pracy,
Ćwiczenia na siłowniach nie są wskazane bez uzgodnienia z rehabilitantem(nie każde można przeprowadzać)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post