Proszę o interpretacje wyników syna

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
selfia
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2016, o 17:14

Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: selfia »

Syn ma niecałę 2 latka i jak zauważyłam niektóre wyniki odchodzą od normy ale czy to cos powaznego?

MOCZ ANALIZA OGÓLNA

Przejrzystosc przejrzysty
Kolor moczu jasna słomka
Glukoza ujemny mg/dl 0 0
Białko ujemny mg/dl 0 0
Bilirubina ujemny mg/dl 0 0
pH 5.5 4.5 8.0 ~
Ciezar własciwy 1.011 1.005 1.030 ~
Leukocyty ujemny
Erytrocyty ujemny
Azotyny ujemny
Ketony ujemny mg/dl 0 0
Urobilinogen 0.2 EU/dl 0 0,2 ~
- -
ILOSCIOWA ANALIZA OSADU -
Nabłonki płaskie 10 /uL 0 28 ~
Leukocyty (ilosciowo) 3 /uL 0 30 ~
Pasma sluzu 50 /uL 0 75 ~
Flora bakteryjna 36 /uL 0 60 ~


WERYFIKACJA
MIKROSKOPOWA
-
Nabłonki płaskie pojedyncze wpw
Leukocyty 1-2 wpw
Pasma sluzu nieliczne wpw
Flora bakteryjna nieliczne wpw

Badanie Wynik Jedn. Min Max Norma
Morfologia +retikulocyty

Erytrocyty 4.65 mln/ul 3,75 5,20 ~
Leukocyty 10.93 tys/ul 6 17 ~
Hemoglobina 12.3 g/dl 10,5 15 ~
Hematokryt 36.7 % 31 42 ~
MCV-sr. obj. erytrocyta 78.9 fL 72 88 ~
MCH-sr. masa Hb w erytr. 26.5 pg 24 30 ~
MCHC-sr. stez. Hb w erytr. 33.5 g/dl 31 35 ~
RDW-CV-współcz. zmiennosci 13.9 % 12 16 ~
RDW-SD-odchylenie stand. 38.8 fL 37 50 ~
PLT-płytki krwi 293 tys/ul 250 550 ~
PCT- płytkokryt 0.30 % 0,200 0,500 ~
MPV-sr. obj. płytki krwi 10.3 fL 8 12 ~
PDW-dyspersja wielkosci
płytek
12.2 fL 9 17 ~
P-LCR - wsk.
megatrombocytów
28.5 % 13 43 ~
NEU%-neutrocyty 58.5 % 20 50 H
EOS%-eozynocyty 3.1 % 1 5 ~
BAS%-bazocyty 0.5 % 0 1 ~
LYM%-limfocyty 25.3 % 40 70 L
MON%-monocyty 12.6 % 2 9 H
NEU-neutrocyty 6.38 tys/ul 1,28 8,50 ~
EOS-eozynocyty 0.34 tys/ul 0,04 1,00 ~
BAS-bazocyty 0.06 tys/ul 0,12 1,50 L
LYM-limfocyty 2.77 tys/ul 2,40 11,90 ~
MON-monocyty 1.38 tys/ul 0,12 1,50 ~
Niedojrzałe granulocyty IMG% 0.3 % 0,00 2,5 ~
Niedojrzałe granulocyty IMG 0.03 tys/ul 0,00 0,25 ~
Retikulocyty RET% 1.26 % 0,5 2,5 ~
Retikulocyty RET 0.0586 tys/ul 0,02 0,10 ~
IRF% frakcja niedojrzałych
retik.
12.8 % 2 17 ~
Ret L%-ret. o niskiej zaw.RNA 87.2 % 80 100 ~
Ret M%-ret. o sred. zaw.RNA 11.7 % 5 20 ~
Ret H%- ret. o wys.zaw.RNA 1.1 % 0 10 ~
dimedicus

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: dimedicus »

Niewielkie zmiany w obrazie krwi mogą wskazywać na obecność wirusa ale nic groźnego.
selfia
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2016, o 17:14

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: selfia »

dziękuję za informację
mam jeszcze pytanie, w jaki sposób najskuteczniej można wykryć u dziecka czy ma pasożyty?
dimedicus

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: dimedicus »

Badanie stolca,3 krotne,chyba że badanie już pierwsze wykaże obecność pasożytów(Można wykonać też prywatnie,pojemniki można nabyć w aptece)
selfia
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2016, o 17:14

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: selfia »

niestety nie daje rezultatu, robiłam już kilkakrotnie (prywatnie) i cały czas wychodzi że nie ma, a dziecka objawy świadczą co innego więc nie wiem co mam robić... ;-/
dimedicus

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: dimedicus »

Podała pani wyniki i do nich się ustosunkowałem ale nic pani nie napisała o objawach czy przyczynach badania.Nie leczy się wyników badań tylko pacjenta.Proszę napisać o co chodzi a wówczas może będę ocenić co się dzieje i dlaczego!
selfia
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2016, o 17:14

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: selfia »

Moje dziecko od jakiegoś czasu ma objawy świadczące o ty iż może mieć robaki a mianowicie:
1. nocne zgrzytanie zębami
2. jego kupka nie jest przetrwiana do końca i dość czesto znajdują się w niej resztki niestrawionego jedzenia, poza tym czasami jest tak, że jednego dnia ma zatwardzenie a na drugi dzień rozwolnienie jak by miał biegunkę (która na następny dzień mija)
3. nie ma apetytu, jedzenie je przeważnie na siłe ale słodycze mógłby jeść non stop...
4. bardzo czesto budzi sie w nocy (nawet po kilknaście razy) przy czym śpi przeważnie na brzuszku z pupą uniesioną do góry i podkulonymi nóżkami
5. ma sińce pod oczkami
6. co chwilke na buzi wyskakują mu jakieś krostki

Nasz lekarz pediatra zlecił tylko skontrolowanie badań profilaktycznych (które nic nie wykazały) i na tym sie skończyło, a ja dalej nie wiem co może być przyczyna tych dolegliwości i co mam robić żeby pomóc mojemu dziecku?
Dodam ze w maju bedzie miał dwa latka ;-/
dimedicus

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: dimedicus »

Jeśli chodzi o zgrzytanie ząbków przyczyną jest zapewne wyrzynanie się ząbków lub wadliwy zgryz a nic nie wskazuje na obecność pasożytów.(badania nie potwierdzają)
Co do pozostały problemów i objawów,zapewne wskazują na nieprawidłowy metabolizm,takie małe dziecko jeszcze nie ma dobrze ukształtowanego układu pokarmowego,nieprawidłowa dieta może powodować takie objawy i tu bym szukał przyczyny.Jak zaznaczyłem przedstawione wyniki nie wskazują na coś poważnego.Jeśli pani chce może skorzystać w obu przypadkach z porady stomatologa dziecięcego i gastrologa(proponuje podawać dziecku Multilac)więcej warzyw a mniej słodyczy.
selfia
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2016, o 17:14

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: selfia »

dziekuję za informację podniosły mnie na duchu, jesli chodzi o słodycze to w sumie moje dziecko nie je ich za dużo (nieduzy batonik czy ciastko co kilka dni), bo mu nie pozwalam, ale gdyby mógł to z pewnością jadł by je codziennie i w wiekszych ilościach.
Warzywka je i owszem ale tylko gotowane bo surowych nie chce, owoce za to je chętnie.
Wydaje mi się ze ma dość zrożnicowaną dietę bo prawie codziennie gotuję mu inny obiadek, ze śniadaniem i kolacją jest troche problem bo nauczył się jeść kaszki - nie chce nic innego, pije również mleko modyfikowane(raz dziennie).
Ogulnie zjada 3 posilki o stałej porze (śniadanie ,obiad, kolacje) , dodatkowo 2 sniadanie i podwieczorek (przewaznie jakiś owoc albo deserek ze słoiczka), więc nie wiem dlaczego moze mieć problemy z nieprawidłowym metabolizmem?
Może mi pan powedzię co to takiego multilac?
Bo jesli chodzi o witaminy to aktualnie bierze Omega Med i multi witamol.
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Proszę o interpretacje wyników syna

Post autor: haploxylon »

Badania kału na pasożyty należy robić w pracowni prywatnej, przy czym dobrze jest gdy jest to pracownia weterynaryjna=- oni robią to lepiej.
Jeśli nie wychodzą dotychczas, a jest podejrzenie, to warto wywołać rozwolnienie jakimiś ziołami przed pobraniem kału do słoika (np. Normosanem--1 łyżeczka płaska na szklankę wrzątku).
W badaniach krwi ważnym wskaźnikiem są ciałka eozynochłonne określane w procentach--tu mamy 3,1% i ja bym się zastanawiał czy to nie jest słaby sygnał ( z mojego doświadczenia wynika że 4% to już alarm ale lekarze są innego zdania).
Badając kał na pasożyty warto poprosić o zbadanie tylko jednego --np. tylko lamblie albo tylko owsiki.
Ma to swoje ukryte uzasadnienie..........zarówno finansowe jak i dot.pracochłonności, używanych barwników lub kolorów światła ( są w dobrych labach różne metody, nawet temperaturowe...ale ja nie wiem czy obecnie ktoś to tak dokładnie robi...... ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post