szum w uchu wynik MRI głowy pogrubienie śluzowek zatok

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
anulecka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2015, o 15:03

szum w uchu wynik MRI głowy pogrubienie śluzowek zatok

Post autor: anulecka »

Witam Mam szum od 11 miesięcy w jednym uchu lewym.Zaczeło się w grudniu kiedy byłam bardzo chora(grypa). 2 antybiotyki straszny katar i zatykajace się uszy. wkropiłam sobie wtedy krople otinum i ucho sie zatkało. Po przepukaniu suzm nie zniknął. Nachodziłam się do laryngologów, jeden najpierw przepisywał krople do ucha że niby to egzema i łuczy sie coś ii kazał tylko przedmuchiwac i żuć. i tak chodziłam aż poszłam kilka miesięcy do innego który powiedział ze nic tam nie ma, żadnego łuszczenia i że to pewnie było od wlewania tych kropli. na jakiś czas sobie odpusciłam ale szum nie zniknął, jest niejednostajny ale jest cały czas nasila się przy stresie i w ciszy, poszłam do kolejnego laryngologa który zlecił badanie słuchu. audiometria wyszła w normie, badanie otoskopem w normie, nic tam nie widział. byłam też u nurologa który dał skierowanie na dopler tętnic, bez zmian i MRI głowy. Na to badanie MRI z kontrastem poszłam z zaczynającym się przeziębieniem(kichaniem i wodnistym katarem) i wyszło pogrubienie sluzówek w zatok szczękowych klinowych i sitowiu, Czy to rozpoczynające się przeziębienie mogło zafałszowac wynik i spowodować to pogrubienie? Czy ten wynik może świadczyć o czymś przewlekłym? Już nie wiem do kogo się udać, dodam że szum jest cały czas ale nasila sie gdy przyłożę reke do ucha i gdy ruszam/zaciskam nos w dół i w górę oraz gdy poruszam szczęką. wtedy jego natęzenie się zmienia. własnie to mnie zastanawia, że nie jest jednostajny, ale nie jest pulsujący i zmienia się przy poruszaniu nosem i szczęką. Prosze o pomoc.
dimedicus

Re: szum w uchu wynik MRI głowy pogrubienie śluzowek zatok

Post autor: dimedicus »

Zaobserwowane zmiany w MR zatok wskazują na przebyte stany zapalne,od razu nie występują, a raczej w stanach przewlekłych zapaleń.Pani mogła nie odbierać tego ale ten proces się toczył od pewnego czasu.Nie potrafię jednoznacznie bez badań ocenić przyczyny a tych może być wiele,pomijając poważne stany(badanie nie wykazuje) mogą wynikać z ogólnego stanu zdrowia, nieprawidłowościami układowymi,niedokrwistość, paleniem tytoniu,nadciśnieniem itd.Ja sądzę że tu przyczyna jest w pogrubionej śluzówce,która powoduje przy różnych zachowaniach ucisk na sąsiadujące struktury. Proponuje wykonanie badań w poradni audiologicznej. Nie wiem czy czasem nie jest problem w nerwie skroniowo-usznym czy też nerwie małżowinowym wielkim.To już powinien sprawdzić laryngolog.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post