Przytrzaśnięty palec bagażnikiem

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg

Co robić?

Nic, samo przejdzie, to normalne.
0
Brak głosów
Lepiej iść do lekarza dla pewności.
1
100%
Do lekarza koniecznie!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 1

monia1029
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2016, o 21:34

Przytrzaśnięty palec bagażnikiem

Post autor: monia1029 »

Wczoraj wieczorem przytrzasnęłam sobie palec u ręki bagażnikiem w samochodzie (idealnie w miejscu styku dwóch elementów blaszanych). Palec wskazujący przytrzaśnięty na samym zgięciu między dwoma pierwszymi paliczkami (poziomo). Niewielki krwiak od góry i od dołu palca (coraz mniejszy-ładnie się wchłania), rana i krwawienie. Palec opuchnięty, jest częściowo jakby zdrętwiały (najbardziej od góry zaraz za paznokciem) i cały czas go czuję, mimo że nie boli, chyba że się go dotknie. Zgina się praktycznie do połowy normalnego zgięcia (ok.45st.) z lekkim bólem. Ale skoro się rusza to chyba nie powinien być złamany. Najbardziej martwi mnie fakt, że to w miejscu stawu i nie wiem czy się mogło coś tam uszkodzić (złamanie, zmiażdżenie), no i to zdrętwienie :/. U lekarza nie byłam, ale się zastanawiam czy muszę iść, czy to są normalne objawy i niedługo przejdzie? Czekać czy iść gdzieś prześwietlić czy coś?
Dołączam zdjęcia z dzisiejszego poranka.

Dziękuję za odpowiedź
Monika

Ps. Jestem pianistką i w przyszłym tygodniu mam egzaminy :/ STRASZNE :O
Załączniki
1b.jpg
1b.jpg (255.25 KiB) Przejrzano 2130 razy
1a.jpg
1a.jpg (173.24 KiB) Przejrzano 2130 razy
dimedicus

Re: Przytrzaśnięty palec bagażnikiem

Post autor: dimedicus »

Trudno tu ocenić bez badania palpacyjnego.Na pewno jest krwiak,przez tydzień nie wróci ruchomość paluszka,nie będzie na tyle funkcjonalny aby dobrze grać. Wskazane badanie osobiste ale wskazane też jest wykonać rtg. Nie wiem na ile to było mocne uderzenie a od tego zależy wielkość urazu.
Zimne okłady oraz maść z heparyną (Lioton 1000) i ćwiczyć. Za 3 dni ciepłe okłady i dalej maść.Jeśli nic nie ma wew.pozwoli to na szybsze usprawnienie paluszka
monia1029
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2016, o 21:34

Re: Przytrzaśnięty palec bagażnikiem

Post autor: monia1029 »

Dziękuje. Dziś jest już lepiej zgina się coraz bardziej, ale to chyba przez tą opuchliznę nie chce do końca się zgiąć. Próbuje go powoli używać w codziennych czynnościach, no ale wiadomo, siły on nie ma. Jakoś grać próbowałam, choć kiepsko, ale myślę, że do egzaminów dojdzie do siebie.
monia1029
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2016, o 21:34

Re: Przytrzaśnięty palec bagażnikiem

Post autor: monia1029 »

Dla zainteresowanych, z palcem wszystko ok, obyło się bez lekarza, sprawność wróciła dość szybko, egzaminy poszły bardzo dobrze, mimo tej kontuzji ;)
dimedicus

Re: Przytrzaśnięty palec bagażnikiem

Post autor: dimedicus »

monia1029 pisze:egzaminy poszły bardzo dobrze
Gratulacje!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post